کد خبر: 112742 A

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:

باید در زمینه نهادینه کردن تعاون در جامعه از کودکی فرهنگ سازی شود تا از مشکلات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به دور باشیم.

ایلنا: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی از رشد ۳۰ درصدی شرکت‌های تعاونی در شش ماهه نخست سالجاری نبست به زمان مشابه سال قبل خبر داد.
به گزارش ایلنا، یونس فاتح در شصت و سومین جلسه شورای معاونین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی که در شرکت آکیا خودرو برگزار شد همچنین به اشتغالزایی بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ نفر توسط تعاونی‌ها در شش ماهه نخست سالجاری اشاره کرد و گفت: در شش ماهه اول سال ۹۲ تعداد ۱۶۶ شرکت تعاونی با عضویت ۴ هزار و ۱۳۳ نفر در استان ایجاد شده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل از رشد ۳۰ درصدی برخوردار است.
وی افزود: تعاونی‌ها به عنوان تشکل‌های اقتصادی و اجتماعی دارای توان و ظرفیت‌های بالایی برای ساماندهی اقشار و گروه‌های مختلف مردمی در جهت ایجاد توسعه انسانی پایدار هستند.
فاتح با بیان اینکه تعاونی نماد همکاری و مشارکت مردم بوده و باید به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشیم، افزود: باید در زمینه نهادینه کردن تعاون در جامعه از کودکی فرهنگ سازی شود تا از مشکلات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به دور باشیم.
وی خاطرنشان کرد: گسترش تعاونی‌ها موجب توزیع عادلانه ثروت در کشور می‌شود.

آذربایجان شرقی اداره کل تعاون کار و رفاه اقتصادی و سیاسی ثروت جامعه خودرو فرهنگ سازی کار و رفاه اجتماعی گروه های مختلف مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر