کد خبر: 107273 A

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:

۵۵ درصد دانش آموزان آذربایجان شرقی در رشته‌های مهارتی و فنی شاغل به تحصیل هستند. / کسب ۱۲۰ رتبه و مدال ملی و جهانی توسط دانش آموزان حاکی از موفقیت آموزش و پرورش آذربایجان شرقی است

ایلنا: مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ی تجلی تلاش فرهنگیان این استان را در موفقیت‌های دانش آموزان در المپیادهای مختلف علمی، ورزشی، فناوری، مهارتی و مسابقات فرهنگی و هنری در سطح ملی و جهانی دانست.
به گزارش خبرنگار ایلنا فیروز رضایی که در مراسم زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان شهید باهنر ناحیه ۱ تبریز سخن می‌گفت سخناندر این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گرانقدر دوران دفاع مقدس و امام راحل(ره) به ویژه شهیدان باهنر و رجایی و دانش آموزان و معلمان شهید و عرض تبریک آغاز سالتحصیلی جدید گفت: برگزاری این مراسم در هنرستان شهید باهنر نشان از توجه به توسعه رشته‌های فنی و مهارتی و کارآفرینی در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی است.
مدیر کل آموزش و پرورش ادامه داد همانطوری که در دوران دفاع مقدس دانش آموزان با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل با همه وجودشان از آرمان مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع می‌نمودند امروز هم سن و سالان آن‌ها همانند ایشان در تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری در بالا بردن پرچم تولید و اشتغال و رونق اقتصادی کشور با حضور در مراکز آموزشی و مهارتی و حرفه‌ای حماسه می‌آفرینند و مجدانه در میدان کارآفرینی و اشتغال تلاش خواهند کرد.
وی افزود آموزش و پرورش استان در راستای سیاست‌ها و استراتژی‌های کشور در حوزه‌های مختلف وارد عمل شده که یکی از آن موضوعات، توسعه پایدار مهارتی و فنی است که امروز شاهد اشتغال به تحصیل ۵۰درصد از دانش آموزان استان در رشته‌های مهارتی و فنی هستیم.
رضایی با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی یکی از قطب‌های صنعتی و اقتصادی و تولیدی در کشور است تأکید کرد: باید نیروهای فنی متدین و متعهد جهت استمرار اشتغال و توسعه پایدار صنعتی آن توسط آموزش و پرورش تربیت شوند.
وی خاطر نشان کرد: در کنار مقوله توجه به اشتغال پایدار، پوشش تحصیلی صدرصدی کودکان در سنین لازم التعلیم از دیگر موفقیت‌های آموزش و پرورش استان است که توانسته است رتبه سوم کشوری با ۹۹درصد پوشش تحصیلی دوره ابتدایی را کسب نماید که آثار آن در آمار سرشماری جمعیت در سال ۹۰مشاهده شد که در گروه جمعیت جوان استان ۹۹درصد باسوادند و این نشان از کوشش آموزش و پرورش استان در جهت انسداد بی‌سوادی است..
مدیر کل آموزش و پرورش افزود زمینه تولید علم، توسعه فناوری و تربیت بدنی و توجه به آموزش احکام و نماز و قرآن گام‌های موثری در سالهای اخیر برداشته شده است که آثار آن به وضوح قابل لمس است.
وی به تلاش همکاران فرهنگی خود در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: ۱۷۵ رتبه و مدال از بدو تشکیل آموزش و پرورش استان تا به امسال توسط دانش آموزان کسب شده است که قریب به ۱۲۰ عنوان و رتبه و مدال در ۸ سال گذشته کسب شده است.
وی همچنین اضافه کرد: در کنکور سراسری سالجاری دانش آموز تبریزی توانست رتبه اول در گروه آموزش علوم تجربی را به دست آورد.
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ارتقاء کیفیت فرآیند یاد دهی و یادگیری را بوسیله بالا بردن مهارت‌های خود معلمان و مجهز نمودن واحدهای آموزشی به ابزارهای کمک آموزشی که به هوشمندسازی تعبیر می‌شود آموزش و پرورش استان رتبه اول کشوری را در هوشمندسازی مدارس کسب کرده است.
وی یادآور شد در امر نوسازی مدارس هم تلاش شده است تا بر اساس نیاز‌ها، کلنگ زنی‌ها انجام پذیرد تا استفاده بهینه از هزینه‌ها عاید شود.
رضایی همچنین با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان ریاضت جدی در حوزه نیروی انسانی و کنترل ورودی‌ها و خروجی‌های نقل و انتقالات نیرو‌ها متحمل شده است افزود: این اداره کل توانسته است با ۱۲ هزار نفر صرفه جویی در نیروی انسانی در ۸ سال گذشته و با اعمال نظارت مداوم و دقت نظر در اقدامات بهره وری را در حوزه‌های مختلف ارتقاء بخشد.

آذربایجان شرقی آموزش و پرورش اشتغال بهره وری دانش آموزان صرفه جویی فناوری کنکور نیروی انسانی نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر