کد خبر: 107213 A

استفاده از حقآبه جمهوری اسلامی ایران و استفاده از حداکثر پتانسیل آب‌های مرزی، تثبیت جمعیت و نیروی انسانی در محدوده مرزی و ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۵ هزار نفر از اهداف اجرای این طرح است.

ایلنا: مدیر جهادکشاورزی شهرستان جلفاگفت: آبرسانی به ۷۶۳ هکتار از اراضی بالادست رودخانه ارس در دشت گلفرج جلفا آغاز و شامل ۵۲۹ هکتارآبیاری قطره‌ای و ۲۳۴ هکتار آبیاری بارانی است که با استفاده از پمپاژ آب از رودخانه ارس اجرا و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.
به گزارش ایلنا، رضا عباسی، درمراسم بهره برداری از این طرح مهم آبیاری مدرن گفت: برای اجرای این طرح ۲۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده، لوله گذاری حفر ترانشه به طول ۲۱۰ کیلومتر، احداث۵۸ حوضچه، نصب ۱۲ ایستگاه کنترل مرکزی واحداثو بهینه سازی جاده‌های بین مزارع به طول یازده کیلومتر از مراحل اجرای این طرح مهم آبیاری مدرن درسطح شهرستان به شمار می‌آید.
وی استفاده از حقآبه جمهوری اسلامی ایران و استفاده از حداکثر پتانسیل آب‌های مرزی، تثبیت جمعیت و نیروی انسانی در محدوده مرزی و ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۵ هزار نفر را از اهداف اجرای این طرح ذکر کرد و گفت: طرح آبرسانی به ۲۵ هزار هکتار از اراضی بالادست رودخانه ارس در محدوده جلفا، از طریق پمپاژ آب از رودخانه ارس از سال ۸۲ شروع و طی سال‌های اخیر به صورت تدریجی در اختیار کشاورزان و متقاضیان بومی قرار گرفته است.
عباسی الگوی کشت در این اراضی را ۵۵ درصد باغ با درختان زردآلو، آلبالو، انگور، سیب و هلو و ۴۵ درصد نیز زراعت یونجه، ذرت و گیاهان دارویی اعلام کرد.

ایجاد اشتغال پوشش جاده جمهوری اسلامی ایران سرمایه گذاری نیروی انسانی آبیاری هکتار اراضی کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر