کد خبر: 107208 A

با توسعه استفاده از استخر‌های پلیمری درپایاب چاه‌های کشاورزی اسکو این امر امکانپذیر خواهد شد. / طبق تصویب کارگروه توسعه کشاورزی شهرستان، متقاضیان احداثاین استخر‌ها می‌توانند از تسهیلات بانکی کم‌بهره در این راستا، بهره‌مند شوند.

ایلنا: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسکو گفت: با توسعه استفاده از استخر‌های پلیمری در پایاب چاه‌های کشاورزی اسکو، این شهرستان توان ارتقا تولید محصولات آبزی پروری را تا سقف ۲ هزار و ۵۰۰ تن خواهد داشت.
به گزارش ایلنا، حسن ایمانی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای سیاست‌های سازمان جهادکشاورزی در امر اصلاح الگوی کشت، توسعه باغات پسته و جایگزینی آن با سایر درختان میوه کم محصول و غیر اقتصادی، در کنار افزایش امکان پرورش آبزیان در پایاب چاه‌های کشاورزی این شهرستان، درقالب طرح توسعه کشاورزی توسط این مدیریت در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: طبق تصویب کارگروه توسعه کشاورزی شهرستان، متقاضیان احداثاین استخر‌ها می‌توانند از تسهیلات بانکی کم‌بهره در این راستا، بهره‌مند و این امر توسعه بخش مهم و اقتصادی کشاورزی را از روند مطلوبی برخوردار خواهد ساخت.
ایمانی تصریح کرد: با توجه به کمبود آب در بخش کشاورزی اسکو و وجود ۳۹ میلیون متر مکعب آب استحصالی از چاه‌های آب این شهرستان، باید توسعه آبزی پروری در پایاب این چاه‌ها بیش از پیش مورد توجه قرار داشته باشد و این امر تضمینی برای استفاده بهینه از منابع تولید و افزایش درآمد بهره‌برداران بخش کشاورزی تلقی می‌‌شود.

بخش کشاورزی تسهیلات بانکی جهاد کشاورزی درآمد کشاورزی توسعه شهرستان بهره سیاست اسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر