کد خبر: 1132 A

کشتی آزاد نوجوانان جهان – باکو؛

ایلنا: در رده بندی تیمی این رقابت ها روسیه با 77 امتیاز اول شد، آذربایجان با 74 امتیاز دوم شد، ایران با 60 امتیاز به مقام سوم رسید

 

در پایان رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان که روزهای 31 مرداد ماه و اول شهریورماه و با حضور کشتی گیرانی از بیش از 45 کشور دنیا در شهر باکو پایتخت آذربایجان برگزار شد، تیم ایران با کسب یک مدال طلا و شش مدال برنز به مقام سوم رسید و تیمهای روسیه و آذربایجان اول و دوم شدند.

به گزارش ایلنا، در روز دوم این رقابتها صابر خانجانی در وزن 46 کیلوگرم، حسین روزبه در وزن 63 کیلوگرم و علی اصغر اکبری در وزن 100 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند. دیروز در روز نخست این مسابقات علی محمدزاده در وزن 50 کیلوگرم صاحب مدال طلا شد و سمیر یاوری، رضا مظفری و حسین شهبازی نیز در اوزان 58، 69 و 85 کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند.

بر این اساس در روز دوم این رقابت‌ها در وزن 46 کیلوگرم صابر خانجانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل واسیلی میخایلوف از اوکراین در سه تایم با نتیجه 2 بر 2 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، خانجانی به گروه بازنده ها رفت.وی در این مرحله مهمت ارزینکارلی از ترکیه را در سه تایم با نتیجه 11 بر 3 مغلوب کرد و راهی دیدار رده بندی شد. خانجانی در دیدار رده‌بندی با نتایج 5- صفر و 3- صفر ایراکلی مکسیدزه از گرجستان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

حسین روزبه در وزن 63 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل زین ریترفورد از آمریکا در دو تایم با نتیجه 1 بر 3 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار نهایی به گروه شانس مجدد رفت. روزبه در این مرحله در سه تایم با نتیجه 6 بر 3 ساپار کوباندیکوف از قرقیزستان را شکست داد وی در دیدار رده بندی نیز با نتایج 1- صفر و 6- صفر الیاس ژومای از قزاقستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن 100 کیلوگرم علی اصغراکبری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل دیوید کیچ از اسلواکی در دو تایم با نتیجه 11 بر 3 به پیروزی رسید. وی در دور دوم مقابل آیروسلاو پونامارینکو از اوکراین در دو تایم با نتیجه 4 بر 2 به برتری رسید اما در مرحله نیمه نهایی مقابل سعید گامیدوف از آذربایجان در دو تایم با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. اکبری در دیدار رده‌بندی با نتایج صفر- 1، 1- صفر و 5- صفر بیلگین یومرف از بلغارستان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

مرتضی قیاسی در وزن 54 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل ادژان احمد از بلغارستان در دو تایم با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور سوم مان آبهی سیک از هند در سه تایم با نتیجه 8 بر 6 مغلوب شد اما با توجه به حضور این کشتی گیر هندی در دیدار فینال به گروه شانس مجدد رفت.قیاسی در این مرحله مقابل امانوئل ویلیامز از کانادا در سه تایم با نتیجه 7 بر 5 مغلوب شد و از دور رقابتها کنار رفت. در این وزن کشتی گیران روسیه و هند فینالیست شدند.

در وزن 76 کیلوگرم علی موجرلو در دور نخست الیسخان چیلایف از قزاقستان را در دو تایم با نتیجه 4 بر صفر مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل روسلان کارچو از اوکراین با نتیجه 7 بر یک مغلوب شد اما با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه شانس مجدد رفت. موجرلو در این مرحله مقابل مانساخدیو از هند در دو تایم با نتیجه 3 بر صفر مغلوب شد و از دور مسابقات کنار رفت. در این وزن کشتی گیران روس و اوکراین دیدار نهایی را برگزار می کنند.

همچنین نتایج آزادکاران نوجوان ایران در روز اول این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 50 کیلوگرم علی محمدزاده پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتایج 2- صفر، 2-2 و 6- بر یك اولكبیك ژولدوشبكوف از قرقیزستان و قهرمان سال 2012 آسیا را شكست داد. وی در دور بعد نیز توانست با نتایج 2- صفر و 9- یك آندری واتسنكو از اوكراین را شكست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محمدزاده در این مرحله گئورگی لیژاوا از گرجستان را با نتایج 1- صفر و 1-1 شكست داد و به دیدار فینال راه یافت. محمدزاده در دیدار فینال روسلام سوزكایف از آذربایجان را با نتایج 7- 1 و 1- 1 شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 58 كیلوگرم سمیر یاوری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتایج 4- 2 و 2- صفر از سد اردن باتارچولون از مغولستان گذشت. یاوری در دور بعد نیز سراج‌الدین حسن‌اف از ازبكستان را با نتایج 5- 4 و 7- 4 مغلوب كرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی برای حضور در دیدار فینال به مصاف تیموراز گوریف از روسیه رفت و با نتایج صفر- 5، 1- صفر و صفر- 1 شكست خورد و به دیدار رده بندی راه یافت. یاوری در دیدار رده‌بندی با نتیجه 4 بر صفر آوتانولی کیوتسادزه از گرجستان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 69 كیلوگرم رضا مظفری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتایج 1- صفر و 5- صفر یركبولان تیلیو از قزاقستان را شكست داد اما در دور بعد با نتایج 1- 3 و 1- 4 مغلوب اوماری گورجیدزه از گرجستان شد. مظفری با راه یافتن كشتی‌گیر گرجستانی به دیدار فینال به گروه بازنده‌ها راه یافت. وی در گروه بازنده‌ها با نتایج صفر- 5، 1- صفر و 1- صفر شكست داد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. مظفری در این دیدار صبری صبریف از بلغارستان را با نتایج 1- صفر و 6- صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 85 كیلوگرم حسین شهبازی پس از استراحت در دور اول در دور بعد با نتایج 1-1، صفر- 1 و 3-2 از سد ارن توران از تركیه گذشت وی در دور سوم اریك تیله از آلمان را با نتایج صفر- 1، 3- صفر و 4- صفر شكست داد و به مرحله نیمه نهایی رسید. شهبازی برای حضور در دیدار فینال به مصاف چرمن باگایف از آذربایجان رفت و با نتایج 2- صفر و 2- یك مغلوب این كشتی گیر شد و راهی دیدار رده‌بندی شد وی در دیدار رده بندی با نتایج 6- صفر و 2- صفر گئورگی وانچف از بلغارستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن 42 كیلوگرم مرتضی فرزین فر در دیدار نخست خود با نتایج 3- 1 و 8- صفر مغلوب آنتوان ژانژیگیتوف از قزاقستان شد و با توجه به شكست این كشتی گیر در دور بعد، فرزین فر از دور رقابت‌ها كنار رفت.

در رده بندی تیمی این رقابت ها روسیه با 77 امتیاز اول شد، آذربایجان با 74 امتیاز دوم شد، ایران با 60 امتیاز به مقام سوم رسید و تیمهای اوکراین با 56 امتیاز، ژاپن با 39 امتیاز، گرجستان با 35 امتیاز، ترکیه با 32 امتیاز، آمریکا و قزاقستان با 31 امتیاز و هند با 22 امتیاز چهارم و دهم شدند.

کشتی ایران کشتی آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر