چهارشنبه 08 مرداد 1393
صفحه اصلی
عناوین اخبار
  RSS
EN   AR   FR
 • تیتر اخبار
 • |
 • بازنشستگان و مستمری بگیران
 • |
 • روابط کار
 • |
 • واحدها
 • |
 • اقتصاد
 • |
 • حوادث کار
 • |
 • اجتماع
 • |
 • گزارش روز
 • |
 • بین الملل

 •  
  محتوای نامه ارتباطی با مساله تفکیک جنسیتی نداشته است عناوین به کار گرفته شده در رسانه ها درخصوص این نامه تکذیب می‌گردد.
  دست کارگر شرکت املاح معدنی ایران در حین کار با دستگاه قطع شد

  دبیر شوراهای اسلامی کار تهران انتقاد کرد: دبیر شوراهای اسلامی کار تهران انتقاد کرد:
  دبیر کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران از استناد بی‌ربط «حسن هفده‌تن»، معاون روابط کار وزیر کار به تبصره ۳ ماده ۳۶ قانون کار در ابلاغیه لغو کسر حق بیمه بن کارگری انتقاد کرد.
  صادقی در واکنش به لغو حق بیمه بن کارگری: صادقی در واکنش به لغو حق بیمه بن کارگری:
  رئیس اتحادیه پیشکسوتان کارگری در واکنش به ابلاغ بخشنامه لغو کسر حق بیمه از بن کارگری توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: کارگران قطعا باید از شورای عالی کار شکایت کنند.
  عصر روز ۵ مرداد ماه، یک کارگر نگهبان در یک مجتمع اداری در خیابان ولیعصر، نبش خیابان زرتشت، به دلایل نامعلومی پس از گرفتار شدن بین کابن و دیواره چاهک جان خود را از دست داد.


  صبح امروز اتفاق افتاد؛
  جمعی از کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به عدم دریافت یک ماه ونیم حقوق، صبح امروز دوشنبه (۶ مرداد ماه ۹۳) دست از کار کشیده ودر محوطه کارخانه مقابل ساختمان امور اداری مجتمع تجمع کرده‌اند.


  فعالان کارگری خبر دادند:
  به گفته کارگران شاغل در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر-کارون با وجود آنکه در این منطقه ۲۷ هزار کارگر مشغول به کار هستند اما اثری از کمیته حفاظت فنی به چشم نمی‌خورد.


  یک فعال کارگری:
  در احضاریه این چهار کارگر به دادگاه از کارفرما به عنوان شاکی نام برده شده است و این شکایت هیچ ارتباطی با ارگان مورد نظر مدیر روابط عمومی پتروشیمی رازی ندارد.


  بازرس کانون کارگران بازنشسته شهرستان تهران:
  تفاوت ۵ درصدی افزایش مستمری بازنشستگان در ماههای فرودین و اردیبهشت امروز پرداخت شد.


  در شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی مطرح شد؛
  محدوده منطقه آزاد در خارج از حوزه شهر بوشهر است و به سبب این‌که همه زیر ساخت‌های مورد نیاز، اعم از فضاهای مسکونی، رفاهی و خدماتی در اراضی موجود در این منطقه پیش بینی شده است، ایجاد منطقه آزا...


  با وجود مخالفت کارگران؛
  نامه معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مصوبه شورای عالی کار مبنی بر عدم کسر حق بیمه از کمک هزینه اقلام خانوار به تامین اجتماعی، ابلاغ شد


  هنوز مشخص نیست حادثه اصابت موشک به محل سکونت کارگران مصری به صورت عمدی رخ داده یا اتفاقی بوده است.


  عضو انجمن‌ صنفی کارگران ساختمانی انتقاد کرد:
  سازمان تامین اجتماعی بعد از گذشت بیش از ۴ ماه از ابتدای سال جاری هنوز سهمیه بیمه‌ کارگران ساختمانی را اعلام نکرده است.


  بازرس کانون کارگران بازنشسته شهرستان تهران:
  فیش حقوقی مستمری تیرماه بازنشستگان تامین اجتماعی ترمیم شده و در این فیش «تفاوت افزایش مستمری» ذکر شده است اما تا این لحظه مبلغ افزایش مستمری به حساب بازنشستگان واریز نشده است.


  یک فعال صنفی معلمان انتقاد کرد:
  وزارت آموزش و پرورش می‌خواهد از طرفی پیش دبستانی را اجباری و پولی کند و از طرف دیگر، سیاست گذاری برای این دوره آموزشی را بر عهده داشته باشد.


  جمعی از منتخبان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران با ارسال نامه‌ای خطاب به مقامات عالی کشوری نسبت به بی‌توجه‌ای وزارت خانه نفت در خصوص عدم اعلام نتایج نهایی این آزمون، انتقاد کردند.


  در پی اعتراض صنفی کارگران:
  منابع خبری ایلنا در منطقه ویژه پارس جنوبی (عسلویه) از ادامه اعتراض صنفی کارگران پیمانی خبر می‌دهند که هنوز بابت ۱۴ ماه سنوات از کارفرمای مقاطعه کار طلبکار هستند


  غروب دیروز انجام گرفت؛
  علی ربیعی گفت: متاسفانه سابقه بیمه بیشتر کارگران کوره پزخانه‌ها محاسبه نشده است بنابراین باید بازرسی‌های کار از این مراکز را افزایش دهیم.


  وزیر کار خبر داد:
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: پرداخت مطالبات بیمه‌ای کارگران «نی‌بر» کشت و صنعت کارون شوشتر به زودی پرداخت خواهد شد.


  نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:
  به دلیل اینکه دولت بودجه ای برای تأمین زیرساخت ها فراهم نکرده نوعی درآمد ناپایدار در منطقه ایجاد شده است/ مشوق‌هایی ایجاد شده تا سرمایه گذاران به خرید زمین در مناطق آزاد تشویق شوند اما پس از...


  منابع خبری ایلنا از مرگ یکی از کارگران برق‌کار پیمانکاری شاغل در منطقه ویژه عسلویه براثر تنفس گاز نیتروژن در روزهای پایانی تیرماه خبر می‌دهند.


  او با بیان اینکه از ۷۰ دیدار مردمی امروزش، ۵۰ نفر از آنان شغل می‌خواستند، استیصال خود را از وضعیت به وجود آمده بیان کرد و افزود که این بحران‌ها میراث دولت گذشته است.


  معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد:
  کارفرمایان می‌توانند برای پرداخت بدهی‌های حق‌بیمه خود به سازمان تأمین‌اجتماعی درخواست تقسیط نمایند و در این صورت براساس ماده 46 قانون تأمین‌اجتماعی، بدهی آنان با توافق شعبه، حداکثر تا 36 قسط...


  صبح امروز اتفاق افتاد؛
  این حادثه صبح امروز شنبه (۴ مرداد ماه) زمانی رخ داد که یک کارگر درحین خارج کردن یک دستگاه پمپ آب از درون چاه آب در شهرستان ری بعد از سه راه ترانسفور، خیابان صنعت باپاره شدن ناگهانی طناب حائل...


  ۲۵ کارگر شرکت احداث و بهره برداری آزاد راه کربلا (زیر مجموعه شرکت آباد راهان پارس) به مدت ۳ ماه - از اردیبهشت تا تیر - حقوق دریافت نکرده‌اند.


  دبیر کل کانون شوراهای اسلامی کار کشور:
  دبیر کل کانون شوراهای اسلامی کار کشور از هیات دولت خواست هر چه زود‌تر تفاهم نامه ۷۳۰۰ روز را تصویب و به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کند.


  نماینده کارگران این مجموعه طرح کرد:
  شمار زیادی از این کارگران باید ابتدای سال جاری بازنشسته می‌شدند اما به دلیل آنکه سازمان سابقه کاری سخت و زیان آور آنان محاسبه نمی‌کند، بازنشتسگی‌شان عقب افتاده است.


  مسئول اتحادیه کارگران شهرداری تهران:
  تغییر هر ماده قانونی تنها با تصویب مجلس شورای اسلامی ممکن است. کسر حق بیمه از بن کارگری یک ضرورت قانونی است و شورای عالی کار حق تصویب ماده ای خلاف آن را ندارد.


  یکی از کارگران کارخانه شیشه «آبگینه» قزوین از پرداخت نشدن ۴ماه حقوق حدود ۳۰۰ کارگر شاغل در این واحد تولیدی خبر داد/ به گفته رئیس هیات مدیره امروز صبح از طرف شیشه آبگینه مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان...


  شب گذشته این مراسم با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه های کارگری و شوراهای اسلامی کار و رابطین امور اعضای خانه کارگر برگزار شد.


  نماینده کارگران خبر داد:
  نماینده کارگران «نی بٔر» مجتمع کشت و صنعت کارون شوشتر از محقق نشدن مشکلات بیمه‌ای این واحد تولیدی در پی تأخیر در پرداخت حق بیمه دو هزار کارگر از سوی بانک کشاورزی خبر داد.


  دومین جلسه دادگاه ۴ کارگر پتروشیمی رازی که گفته‌ می‌شود با شکایت کارفرما به «اخلال در نظم» متهم شده‌اند، روز ۲۰ مرداد برگزار می‌شود/ به گفته مدیر روابط عمومی پتروشیمی رازی، کارفرما در جریان ...


  در اعتراض به خصوصی سازی؛
  صبح امروز شنبه کارگران معدن ذغال سنگ البرز شرقی برای پنجمین بار در یک‌ماه گذشته در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان کشوری به خصوصی سازی این معدن دست از کار کشیده و در محوطه کارخانه در مقابل ساختما...


  دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس:
  هر گونه اعتراض کارگری در مناطق ویژه کارگری با دخالت نمایندگان همان حوزه و مراجع قانونی منطقه رسیدگی خواهد شد/ کارگران صرف نظر از اینکه در کدام از منطقه کشور مشغول کار هستند باید بتوانند تا م...


  وکیل کارگران «۱۱۸» مخابرات بوشهر خبر داد:
  ۳۴ نفر از کارگران از پیمانکار ۱۱۸ بوشهر به خاطر انعقاد قرارداد غیرقانونی شکایت کردند. اولین جلسه دادرسی این شکایت صبح روز چهارشنبه یکم مرداد ماه برگزار شد/ مفاد قرارداد به این صورت بوده که ا...


  فرماندار شهرستان رستم:
  مبلغ ۳۲ میلیادریال مطالبات معوق مانده کارگران کارخانه ممسنی که مربوط به سالهای ۸۸ تاکنون (۹۳) نیز در تیرماه جاری نیز پرداخت شد.


  رئیس اورژانس مازندران خبر داد:
  جان باختن یک کارگر خدمات شهری ساری در حین انجام کار در اثر سانحه تصادف خبر داد.


  دبیر خانه کارگر قم:
  کارگران ندای مظلومیت ملت فلسطین و به ویژه مردم غزه را فریاد زده و خشم و انزجار خود را از جنایات وحشیانه صهیونیست ها اعلام کردند/ آرمان امام خمینی(ره) مبنی بر آزادی قدس از چنگال ظالمان صهیونی...


  دبیر خانه کارگر قزوین خطاب به وزیر کار: /تکرار/
  مهم‌ترین خواسته جامعه کارگری کشوراز وزیر کار این است که دستور بازنگری بخشنامه‌ها یی که در دولت‌های گذشته بصورت غیر کار‌شناسی توسط مسئولان وقت وزارت کار صادر و ابلاغ شده‌اند وباعث کاهش امنیت ...


  معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی: /تکرار/
  قانون نوسازی صنایع به دلیل اینکه دولت باید ۵۰ درصد از هزینه‌های کسر حق بیمه و مستمری زودهنگام را به سازمان پرداخت کند تا در بودجه سال نیز تدارک و تخصیص داده شود، اجرا نشده است.


  رئیس شوراهای اسلامی کار یزد: / تکرار/
  چون افزایش حقوق ۱۰درصد کمتر از تورم بوده است، باید از بن کارگری حق بیمه محاسبه و کسر شود/ دولت با این کار به مطالبات جامعه کارگری بها داده است.


  یک فعال کارگری طرح کرد: / تکرار /
  با لغو کسر حق بیمه از بن کارگری، سازمان تامین اجتماعی از دریافت بیش از ۳۷۰۰ میلیارد تومان حق بیمه سالانه محروم خواهد شد. مبلغ فوق بیش از ۱۰ درصد از درآمد کل سازمان در سال ۹۲ است و ناگفته پید...


  معاون فرماندار این شهرستان:
  با پیگیرهای مستمر فرماندارو نمایندگان مردم کوهبنان، کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، مشکل پرداخت حقوق و مطالبات بازنشستگان معادن ذغال سنگ در حال حاضر مرتفع شده است.


  در بیانیه جمعی از فعالان کارگری فلزکار و مکانیک تاکید شد:
  در آستانه روز جهانی قدس و همزمان با ادامه کشتار مردم غزه بر اثر حملات رژیم اشغالگر قدس، گروهی از فعالان کارگری فلزکار و مکانیک طی بیانیه ای وضعیت حاکم بر نوار غزه را محکوم کردند.

  آخرین اخبار سرویس

  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت

  Alternative content

  مشاهده وب سایت

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  مشاهده وب سایت

  Alternative content  پربیننده‌ترین خبرها