پنج شنبه 10 مهر 1393
صفحه اصلی
عناوین اخبار
  RSS
EN   AR   FR
 • تیتر اخبار
 • |
 • بازنشستگان و مستمری بگیران
 • |
 • روابط کار
 • |
 • واحدها
 • |
 • اقتصاد
 • |
 • حوادث کار
 • |
 • اجتماع
 • |
 • گزارش روز
 • |
 • بین الملل

 •  
  پرونده مرتضوی سرگردان بین وزارت اطلاعات و حفاظت قوه قضائیه گزارش خبری/
  پرونده مرتضوی سرگردان بین وزارت اطلاعات و حفاظت قوه قضائیه
  «براساس گزارشی که هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از عملکرد سازمان تامین اجتماعی در دولت گذشته تهیه کرده بود، مدیران وقت این سازمان متهم به ارتکاب تخلفاتی در حد و اندازه مفاسد کلان اقتصا...
  1393-07-09, 10:49 | 209940
  صبح امروز؛ صبح امروز؛
  «بیش از ۵۰۰ کارگر بخش صنعت کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه صبح امروز در اعتراض به آنچه پدید آمدن شکاف عمیق حقوقی و مزدی در پی بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل می‌خواندند، دست از کار کشیدند.»
  «اعتراض صنفی نزدیک به ۹۰۰ کارگر واگن پارس اراک در اعتراض به تعویق سه ماهه حقوق به پنجمین روز متوالی وارد شد.»

  مذاکرات به ساختمان شورا منتقل شد: مذاکرات به ساختمان شورا منتقل شد:
  «پیمانکار هر روز ما را زیر فشار قرار می‌دهد که باید قرارداد‌های جدید را امضا کنید و گرنه همین رویه پرداختی ادامه خواهد یافت.»
  در پانزدهمین روز اعتصاب: در پانزدهمین روز اعتصاب:
  براساس توافقی که روز گذشته میان نمایندگان کارگران و سرپرست موقت کارخانه صورت گرفت آقایان «مهدی کاظمی» و «احمد میرزایی» از عصر روز گذشته در محل کار خود حاضر شدند.
  «به‌دلیل اجرای اصل برون‌سپاری بخشی از وظایف دولت به بخش خصوصی کارگران بایست قراردادهای خود را امضا کرده و به کار بازگردید».


  کارگران گمرک آرژانتین که با اعتصاب ۱۴ روزه در بخش غلات، باعث تعطیلی یکی از بزرگ‌ترین گمرک‌های صادرکننده‌های موادغذایی شده بودند، تهدید کردند که پنج روز دیگر اعتصاب خود را در سطح ملی ادامه می...


  معاون اداره کل ورزش و خدمات رفاهی وزارت کار:
  «به دلیل توسعه نادرست اماکن ورزشی و رفاهی کارگری در حال حاضر کارگران کمتر از سایر گروه‌های اجتماعی از امکانات رفاهی و ورزشی خصوص کارگران استفاده می‌کنند.»


  دیروز در تهران رخ داد:
  «روز گذشته ۷ کارگر ساختمانی به دلیل ضعیف بودن اتصالات داربست یک ساختمان در حال ساخت در حوالی چهار راه سپه تهران زیر آوار ساختمان محبوس شدند.»


  عضو کانون صنفی معلمان ایران هشدار داد:
  «یکی از مسئولیت‌های تشکل‌های صنفی معلمان دفاع از حقوق بنیادی و اساسی آنان است، به خصوص دفاع از حق‌شان در گلوگاه‌های اقتصادی.»


  «مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال از مطالبات حقوقی کارگران خدمات شهری طبس که مربوط به سالهای ۸۲ تا ۸۴ بود، سرانجام روز گذشته پرداخت شد.»


  معلمان پاراگوئه دومین روز اعتصاب خود در اعتراض به شرایط آموزش و پایین بودن میزان دستمزدها را در حالی می‌دهند كه دولت، این اعتصاب را محکوم و معلمان را به کاهش حقوق تهدید کرده است.


  ۲۵۰ کارگر با امضای نامه‌ای خطاب به هیئت رئیسه مجلس مشکلات صنفی‌شان را تشریح کردند و پس از طرح این نامه در کمیسیون صنعت و معدن مجلس، اعضای این کمیسیون از آقای «نعمت‌زاده» وزیر صنعت، معدن و تج...


  دو روز پس از وقوع حادثه:
  گزارش‌های اولیه «نقص فنی دستگاه بالابر» را عامل سقوط سه کارگر ۲۲، ۲۸ و ۳۰ ساله از طبقه ۱۶ یک ساختمان نیمه کاره و کشته شدنشان ذکر کرده بودند.


  نماینده کارگران تشریح کرد:
  «اداره مسکن و شهر سازی قزوین پرداخت نشدن مبلغ اضافه از جانب نیمی از مالکان را بهانه‌ای برای تامین نشدن امکانات اولیه زندگی در آپارتمان‌های تحویل داده شده قرار داده است.»


  یک کارگر پتروشیمی بوعلی:
  «اخیرا حقوق و دستمزد بیش از ۵۰ نفر از کارگران قرارداد موقت پتروشیمی بوعلی‌سینا افزایش پیدا کرد اما کارگران قرارداد پیمانی که بیش از ۴۰۰ نفر هستند هیچ تغییری در حقوق و دستمزدشان نداشتند و این...


  «در این حادثه که روز گذشته در کوی تربیت شهر مرند رخ داد، یک کارگر ۲۴ ساله در حین انجام کار بر اثر ریزش ساختمان در زیر آوار ماند و جان خود را از دست داد.»


  «حدود ۲۰ نفر از کارگران به دلیل اتمام قرارداد اخراج شده‌اند اما در مورد باقیمانده کارگران، کارفرما با وجود قرارداد از حضور آن‌ها در داخل کارخانه جلوگیری می‌کند.»


  عصر امروز مقابل مجلس برگزار شد/
  «نزدیک به ۱۰۰ مربی پیش دبستانی عصر امروز (سه شنبه ۸ مهر) مقابل مجلس تجمع کردند/ تجمع کنندگان به استنکاف دولت از تخصیص ردیف بودجه برای استخدام‌ این مربیان معترض‌اند/ آقای نوبخت گفته بود در اس...


  رئیس انجمن صنفی سنگ کاران استان خبر داد:
  «با پیگیری‌های انجام شده و برگزاری کلاسهای ایمنی برای کارگران ساختمانی درصدد آن هستیم تا حوادث ناشی از کار را به حداقل ممکن برسانیم.»


  بعدازظهر دیروز در اراک:
  «سه کارگر ۲۲، ۲۸ و ۳۰ ساله به دلیل نقص فنی دستگاه بالابر از طبقه ۱۶ یک ساختمان نیمه کاره واقع در کمربند جنوبی اراک در نزدیکی ترمینال مسافربری سقوط کردند و در دم کشته شدند.»


  رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور:
  «بیمه کارگران ساختمانی طبق روال سالهای گذشته خوب پیش می‌رفت اما متاسفانه با فشار و لابی بساز و بفروشها؛ امسال حتی یک سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در کل کشور اضافه نشده است.»


  در روز چهاردهم اعتصاب:
  «این دو کارگر در بخش‌های لعاب و کوره کارخانه کاشی گیلانا کار می‌کردند./ با وجود آنکه کارگران برای چهاردهمین روز متوالی تولید را متوقف کرده‌اند اما مسئولان محلی واکنشی به اعتراض کارگران نشان ...


  در چهارمین روز اعتصاب؛
  «رئیس شورای اسلامی کار بر اثر درگیری با کارگران معترض که می‌خواستند از کارخانه خارج شوند، دچار «ضعف جسمانی» شده و به بهداری کارخانه منتقل شده است.»


  دبیر خانه کارگر لامرد و مهر:
  «روحی دلیل تشکیل نشدن نهادهای صنفی کارگری در منطقه عملیاتی پارسیان را کم کاری و کاهش نظارت اداره کار شهرستان لامرد در قبال کارگران عنوان کرد.»


  چهارمین روز اعتراض صنفی کارگران/
  «چهارمین روز اعتصاب کارگران واگن پارس در حالی آغاز شده است که هنوز از نتیجه جلسه دیشب سهامدار اصلی کارخانه، مدیرعامل و نمایندگان کارگران در تهران خبری در دست نیست.»


  در سومین روز از حضور در تهران:
  «کارگران معدن زغال سنگ سنگرود در اعتراض به انحلال غیرقانونی این واحد صنعتی و پرداخت نشدن حقوق‌شان طی سه ماه گذشته روز یکشنبه به تهران آمدند و در مقابل وزارت کار تجمع کردند، این کارگران دیروز...


  توسط وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت:
  «وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای تصویب نامه هیات وزیران، کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت سال ۱۳۹۳ را به دستگاه‌ها و ذی‌نفعان حوزه سلامت کشور جهت اجرا ابلاغ کرد».


  نایب رئیس اتحادیه چایکاران شمال خبر داد:
  «کشاورزان چایکار نه تنها برای پاییز محصولی ندارند بلکه با ادامه روند خشکسالی احتمال می‌رود اول بهار سال ۹۴ هم محصولی نداشته باشند.»


  گفتگو با کشاورز نمونه این منطقه:
  «رسوخ آفت‌های ناشی از خشکسالی به درختان نخل منطقه سراوان زندگی بیش از ۶۰ درصد کارگران کشاورز منطقه را در وضعیت قرمز قرار داده است / بیش از ۲۰ درصد از درختان نخل منطقه سراوان در چند روز گذشته...


  نتایج تحقیقات معدن سوما مشخص شد؛
  «نتایج کالبدشکافی قربانیان نشان داده است بیشتر آن‌ها بر اثر استنشاق گاز سمی مونوکسید کربن جان باخته‌اند که بر اثر آتش سوزی تولید شد و موجب انفجار بزرگتری شد».


  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
  «در بررسی‌هایی که تا قبل از سال ۹۳ از سوی مجلس به‌عمل آمد مشخص شد دولت در زمینه تامین سلامت جامعه وارد نشده است و وحدت رویه‌ای بین وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت وجود ندارد.»


  در اعتراض به وضعیت بازنشستگی؛
  رئیس اتحادیه خلبانان آلمان اعلام کرد که خلبانان لوفت‌هانزا در فاصله زمانی شش صبح تا ۹ شب سه‌شنبه دست از كار می‌كشند.


  وزیر کار:
  «هماهنگی و استقلال عمل دو حوزه «نظام ارائه خدمات بیمه‌ای و ساختار مالی دو روی یک سکه‌اند و اگر بخواهیم در اجرای طرح بیمه سلامت همگانی موفق شویم باید در این دو حوزه هماهنگ عمل کنیم»


  گاردین گزارش داد:
  «کارگران مزارع چای در هند كه با حقوق بسیار پایین و شرایط سخت کاری از کمترین حقوق اولیه نیز برخوردار نیستند، امیدی به بهبود شرایط زندگی خود ندارند».


  «کارگران معترض کاشی گیلانا در منجیل صبح امروز (دوشنبه ۷ مهر) برای سیزدهمین روز متوالی دست از کار کشیده و در محوطه کارخانه تجمع کرده‌اند.»


  «درحال حاضر نظام رسیدگی به دعاوی پاسخگوی نظام کارگری و کارفرمایی نیست و به زودی دراین امر تجدید نظر می‌شود/ هدف دولت در ارتباط با نهادهای مدنی عرصه روابط کار نقش تسهیل‌گری و حمایت‌گری است و ...


  معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:
  «در برنامه ششم توسعه کشور ما باید آمارهای تلخ در زمینه سلامت را علنی کنیم و اقدامات اصولی را به‌کار ببریم که محصور به دستورات کاغذی نباشد».


  «جلسه مشترک مسئولان ارشد معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعضای هیات مدیره اتحادیه مرکزی تعاونی‌های مصرف کارگران ایران صبح امروز برگذار شد.»


  این بار مقابل سازمان توسعه معادن؛
  «حدود ۲۸۰ کارگر معدن زغال سنگ سنگرود (معدن البرز غربی) که از گیلان به پایتخت آمده‌اند، صبح امروز (دوشنبه ۷ مهر) برای دومین روز متوالی در اعتراض به تعویق سه ماهه حقوق و نامشخص بودن وضعیت معدن...


  «سومین روز اعتصاب کارگران واگن پارس اراک در حالی آغاز شده که بر خلاف وعده قبلی کارفرما، فرمانده قرارگاه نظامی خاتم الاوصیاء (سهامدار اصلی واگن پارس) به این واحد تولیدی نیامده است.»


  معاون فنی و درآمد تامین‌ اجتماعی:
  «از آنجا که سازمان تامین اجتماعی از تاثیر اصلاحیه اخیر قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی بر وضعیت منابع مالی این قانون بی‌اطلاع است، در حال حاضر تشکیل پرونده بیمه برای کارگران ساختمانی...


  روز گذشته اتفاق افتاد:
  «سندیکا و خلبانان شرکت هواپیمایی ایرفرانس سرانجام پس از دو هفته، روز یکشنبه به اعتصاب خود خاتمه دادند».


  دبیر خانه کارگر اصفهان:
  «تجربه واگذاری مدیریت مراکز درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی به دست مدیران وزارت بهداشت نشان می‌دهد که بدون نظارت بیمه‌شدگان دولت امانتدار خوبی برای اداره معاونت درمانی سازمان تامین اجتماعی...


  دبیر کانون انجمن‌ صنفی کارگران:
  «برای شناسایی کارگران کشور به خصوص کارگرانی که در کارگاه‌های زیرزمینی و فاقد بیمه کار می‌کنند، برنامه‌ای را به وزارت کار ارائه کرده‌ایم.»

  آخرین اخبار سرویس

  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت

  Alternative content  پربیننده‌ترین خبرها