سه شنبه 29 مهر 1393
صفحه اصلی
عناوین اخبار
  RSS
EN   AR   FR
 • تیتر اخبار
 • |
 • بازنشستگان و مستمری بگیران
 • |
 • روابط کار
 • |
 • واحدها
 • |
 • اقتصاد
 • |
 • حوادث کار
 • |
 • اجتماع
 • |
 • گزارش روز
 • |
 • بین الملل

 •  
  مدیران نفت و گاز «ایمنی» را سد راه تولید می‌بینند یک مقام آگاه در واکنش به حادثه پالایشگاه فجر جم:
  مدیران نفت و گاز «ایمنی» را سد راه تولید می‌بینند
  «این کار‌شناس حفاظت فنی و ایمنی همچنین اجرای سیاست‌های خصوصی سازی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را در کاهش اجرای آیین نامه‌های مربوط به رعایت اصول ایمنی و حفاظت فنی موثر دانست.»
  1393-07-29, 10:08 | 215485
  انتقال تجمع به ساختمان مخابرات؛ انتقال تجمع به ساختمان مخابرات؛
  تصمیم معترضان برای تغییر محل اجتماع امروز، پس از آن صورت گرفت که رئیس فراکسیون کارگری مجلس با حضور در جمع کارگران به آن‌ها اطمینان داد که مجلس خواسته‌های قانونی آن‌ها را پیگیری خواهد کرد.
  صبح امروز رخ داد: صبح امروز رخ داد:
  «یک کارگر اخراجی کارگاه مرکزی قطار شهری اهواز صبح امروز (سه شنبه ۲۹ مهر) به این کارگاه وارد شده و مدیران شرکت پیمانکاری این پروژه عمرانی - شرکت کیسون - را با ضربات پی در پی چوب کتک زده است.»

  رئیس شوراهای اسلامی کار البرز: رئیس شوراهای اسلامی کار البرز:
  دولت به عنوان یکی از شرکای اجتماعی کارگران و کارفرمایان نباید ماهیت کارفرمایی‌اش را بر وظایف حاکمیتی‌اش ترجیح دهد و انتظار جامعه کارگری این است که دولت موافقان و مخالفان این طرح را دور یک می...
  اجتماع ۲۰۰ نفره امروز کارگران بازنشسته و شاغل نساجی مازندران در واکنش به محقق نشدن وعده مسئولان وزارت خانه‌های صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد و دارایی و همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس در پی تجم...
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
  «وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه‌های دولت برای ایجاد و توسعه ظرفیت‌های شغلی صنایع پوشاک، کفش و زیور آلات خبر می‌دهد».


  در تهران پارس رخ داد؛
  کارگر ۲۹ ساله مصدوم که به طرز معجزه آسایی از مرگ حتمی نجات پیدا کرده بود از سوی عوامل امداد و نجات به بیمارستان انتقال پیدا کرد.


  «زمانی رییس دولتی آمد و آمار تولید شغل را دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عنوان کرد اما ما اعلام کردیم که تنها یک میلیون و ۲۰۰ هزار شغل ایجاد شده است.»


  یک کارشناس ایمنی در صنعت نفت و گاز:
  «مدیران صنایع نفت و گاز برای آنکه از سوی مسئولان ستادی دفتر مرکزی در مورد پایین بودن تولید مورد پرسش قرار نگیرند، اصول ایمنی را به سادگی فدای افزایش تولید می‌کنند.»


  «هر بار که تجمع می‌کنیم مسئولان با وعده پی‌گیری، ما را روانه شهرمان می‌کنند اما این وعده‌ها هیچ‌گاه محقق نمی‌شوند و پس از آن ما دوباره مجبور به اعتراض می‌شویم.»


  یک کار‌شناس حقوق صنفی کارگران:
  «وزارت کار با ارائه این بسته پیشنهادی؛ حذف ماده ۲۷ قانون کار و قدرت بخشی به کارفرمایان برای اخراج آزادنه و بدون دلیل کارگران را دنبال می‌کند.»


  کارگران این کارخانه پس از سال‌ها چالش تحت مدیریت خصوصی، از اردیبهشت ماه سال گذشته (۹۲) تحت مدیریت شرکت «سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» مشغول به کار شده‌اند. با این وجود کارگران حقوق مرداد و شهری...


  در شرق تهران رخ داد؛
  کارگری در شرق تهران به نام «محمود-س» در یک کارگاه تولیدی در حال تعویض قالب دستگاه بود که ناگهان به دلیل‌‌ رها شدن قالب از جرثقیل دستی، دست وی بین قالب و بدنه دستگاه گیر کرد.


  تا این لحظه؛
  به دلیل برگزاری جشنواره‌های مختلف مذهبی در هند، مصرف ترقه و وسایل آتش بازی در این کشور بسیار زیاد است./ بر اثر انفجار در یک کارخانه ترقه سازی در جنوب کشور هند دستکم ۱۳ کارگر کشته و هفت نفر د...


  اولین جلسه رسیدگی برگزار شد:
  مجموع مطالبات کارگران شاغل و بازنشسته کاشی گیلانا، ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است اما با این وجود سهام داران حاضر در جلسه دیروز با پرداخت ۱۰ درصد از مطالبات کارگران موافقت نکردند.


  ایلنا منتشر می‌کند:
  طراحان این الگوریتم مدعی شده‌اند دو هدف تفویض فسخ قرارداد کار به کارفرما و تبدیل قرارداد کار موقت به دائم را دنبال می‌کنند اما توضیح نداده‌اند وقتی قدرت فسخ قرارداد کار در اختیار کارفرما قرا...


  پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد:
  «در پنج ماه نخست امسال ۲۳۴ مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده‌اند که این آمار افزایش ۳۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد».


  پس از خلف وعده پیمانکار:
  به دنبال محقق نشدن وعده پرداخت مطالبات معوقه جمعی از کارگران پیمانکاری فازهای ۱۷ و ۱۸ عسلویه، این کارگر از صبح امروز اعتراض‌های صنفی خود را از سرگرفتند.


  یک فروند شناور صیادی فایبرگلاس با سه سرنشین از ساعت ۱۵ روزجمعه ۲۵ مهر برای صید ماهی تن از اسکله صیادی بریس عازم دریا شده‌اند که لاشه قایق آنان امروز پیدا شده است.


  پس از آنکه در جریان حادثه روز شنبه سه کارگر تعمیرکار پالایشگاه فجر جم به دلیل بالا بودن فشار گاز داخل لوله کشته و مجروح شدند، مدیران این پالایشگاه گازی با پایین آوردن فشار گاز داخل لوله‌ دار...


  در کارخانه «فولاد فرایند» رخ داد:
  ۸۰ نفر از کارگران دائمی کارخانه «فولاد سازان فرآیند» در شهرستان ملارد که با اقدام ناگهانی کارفرما در روز ۲۵ فروردین ماه به طرز توهین‌آمیزی اخراج شده بودند، با وجود شکایت در اداره کار و دریاف...


  دلایل اعتصاب دو روزه کارگران:
  کارگران این کارخانه که با قراردادهای یک ماهه مشغول به کارند، همزمان با تعویق یک ماه دستمزد، حق سنوات ۹ ماه سال گذشته و ۶ ماه سال جاری را دریافت نکرده‌اند./ کارگران طی روز‌های چهارشنبه و پن...


  گزارش خبری/
  هرچند این اخبار بیانگر تمامی حوادث منجر به فوت کارگران ساختمانی در طول روز گذشته نیست و صرفا بر اساس تصادف به سطح رسانه‌ها راه یافته‌اند، اما می‌تواند نشان دهنده بخشی از فاجعه جاری کارگران س...


  رئیس کارگروه مزد و بهره‌وری وزارت کار:
  «مگر من تئوریسین تغییر قانون کار هستم یا تغییر قانون را پیشنهاد داده‌ام که برخی از عزیزان (آقایان چمنی و حبیبی) نوک پیکان حملاتشان را به سمت من نشانه گرفته‌اند.»


  در گزارش مرکز آمار ایران اعلام شد:
  در نتایج آمارگیری از دستمزد نیروی انسانی شاغل در طرح‌های عمرانی- نیمه اول امسال آمده است که بیشترین افزایش متوسط دستمزد ساعتی مربوط به "راننده دامپر" با ۲۷.۲ درصد و کمترین افزایش مربوط به "ر...


  اكثر معترضان را کارمندان بخش عمومی از جمله معلمان، آتش‌نشانان، کارمندان خدمات بهداشت و کارمندان بخش حمل‌ و‌ نقل شهری تشکیل می‌دادند.


  گزارش خبری/
  در حالیکه کارگران کم نکردن فشار گاز درون خط لوله را علت این حادثه می‌دانند اما مدیر عامل پالایشگاه مدعی است این کار بر اساس دستور العمل‌های جاری و مصوب وزارت نفت صورت گرفته است.


  دبیر همایش ارتقای سلامت زنان در محیط کار:
  «شورای سیاستگذاری سلامت زنان در محیط کاری، ۲۷ نوع محیط کاری از منزل تا غسالخانه را فهرست کرده، اما درک سلامت زنان در این محیط‌ها مبتنی بر شواهد علمی نیست.»


  این واحد تولید کننده الیاف نخ نایلون نخسین‌بار در سال ۸۲ سوی دولت وقت به بخش خصوصی واگذار شد و دقیقا مشکلات این واحد صنعتی بعد از واگذاری آغاز شد.


  جزئیات کشته شدن یک کارگر در پالایشگاه فجر جم:
  «معمولا در این گونه مواقع فشار درون لوله را به صفر می‌رسانند و پس از تعمیر کامل و رفع نشتی، مجدد آن را به کار می‌اندازند اما در این مورد با توجه به اینکه گفته شده است پالایشگاه جم قرار است ب...


  دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران:
  «بسته پیشنهادی دولت برای تغییر قانون کار به امضای شماری از مقام‌های ارشد وزارت کار از جمله حسن هفده‌تن، معاون روابط کار این وزارتخانه رسیده است.»


  یک کار‌شناس ایمنی و بهداشت کار تشریح کرد:
  وقتی از کارگری انتظار دارند در شرایط ثابت بهره وری کار خود، کار ۸ ساعت را در ۴ ساعت انچام دهد بهره‌وری تخصصی کار، کیفیت و راندمان روحی و جسمی او کاهش می‌یابد.


  گزارش خبری؛
  به دلیل وقوع این حادثه در ارتفاع، یک نفر از کارگران که فاقد کمربند ایمنی بوده با ضربه ناشی از عمل کردن شیر اطمینان سقوط می کند و همکار دیگر وی به دلیل بستن کمربند اگر چه سقوط نمی‌کند اما دچا...


  پایگاه خبری معتدلان با رویکرد اجتماعی و به ویژه مسائل کارگری و بیمه‌های اجتماعی آغاز به کار کرد.


  رئیس صنف کارگران ساختمانی این جزیره خبر داد:
  «کارگران از اعضای هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم به اتهام ممانعت از بیمه کارگران ساختمانی در شعبه دادگستری این جزیره شکایت کرده‌اند.»


  در یک گفتگوی تلویزیونی عنوان شد:
  وزیر کار ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی کشور تصریح کرد در سال جاری دستمزد‌ها به میزان ۲۸/۵ درصد افزایش داشت اما با توجه به شرایط اقتصادی موجود، امکان افزایش بیشتر دستمزد‌ها وجود نداشت.


  دبیر خانه کارگر استان همدان:
  اگر این ادغام اتفاق بیافتد، کارگران کشور از تمام ابزاری که در اختیار دارند (که همان نیروی کارشان است) استفاده خواهد کرد تا در مقابل این ظلم آشکار بیاستد.


  دبیر کانون شوراهای اسلامی کار کشور:
  «اگر قرار باشد این چتر حمایتی کوچک‌تر شود صد در صد با آن مخالفت می‌کنیم، پای مخالفت خود می‌ایستیم و اجازه نمی‌دهیم چنین اتفاقی بیافتد.»


  کمال اطهاری:
  وظیفه وزارت کار مهارت آموزی به نیروی کار و سامان دهی آن است و در اساس نامه این وزارت خانه، اعزام نیروی کار به خارج از کشور به عنوان وظیفه تعریف نشده است.


  در گفتگو با ایلنا تشریح شد:
  در جلسه امروز حاضرین تصمیم گرفتند حداکثر تا پایان سال ۹۳، ۸۸ کارگر مشمول بازنشستگی با قانون مشاغل سخت وزیان آور بازنشسته شوند./ ۱۰۴ کارگرمشمول بازنشستگی تا پایان سال ۹۴ و ۹۵ به همراه ۱۳۴ کار...


  نایب رییس کمیته معدن مجلس خواستار شد:
  «سازمان بازرسی می‌تواند عملکرد این معدن را بررسی کند و تمام آنچه مطرح می‌شود را مورد رسیدگی قرار دهد و اگر رانت یا مشکلی باشد، متخلف را مشخص کند.»


  شرکت پیمانکاری کیسون اسامی ۱۵ نفر از کارگران پروژه قطار شهری اهواز را که در تجمعات اخیر پی گیر مطالبات خود و سایر همکارانشان بودند در لیست اخراج قرار داده است که در مرحله نخست ۴ کارگر با وجو...


  در سی و سومین روز از آغاز اعتراضات:
  پس از ۳۳ روز اعتصاب، خلاء نهاد کارگری در این کارخانه بیش از هر زمانی احساس می‌شود چون شورای سابق این کارخانه همیشه قوی عمل می‌کرد و محلی برای پیگیری قانونی مشکلات صنفی کارگران به شمار می‌آمد...


  گزارش تصویری از کودکان کار تهران/ بخش اول
  «...لحظه‌ای فال‌ها را کنار می‌گذارند و‌‌ همان گوشه خیابان بازی می‌کنند؛ مشت و لگد به هم می‌اندازند، دنبال هم می‌دوند و گاهی که عصبی می‌شوند، مشتی حرف‌های رکیک که شاید هنوز معنایشان را نفهمید...


  سکوت ده روز کارفرما؛
  «بیش از ده روز از ارائه کتبی پیشنهادات کارگران اخراجی پتروشیمی ایلام به مدیران این واحد تولیدی می‌گذرد اما کارفرما تاکنون به این نامه که به امضای شش تن از نمایندگان کارگران رسیده پاسخی نداده...

  آخرین اخبار سرویس

  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  مشاهده وب سایت

  Alternative content  پربیننده‌ترین خبرها