پنج شنبه 01 آبان 1393
صفحه اصلی
عناوین اخبار
  RSS
EN   AR   FR
 • تیتر اخبار
 • |
 • بازنشستگان و مستمری بگیران
 • |
 • روابط کار
 • |
 • واحدها
 • |
 • اقتصاد
 • |
 • حوادث کار
 • |
 • اجتماع
 • |
 • گزارش روز
 • |
 • بین الملل

 •  
  ۹ کارگر رسمی «گاز لوله» پس از مخالفت با موقتی شدن قرارداد کارشان اخراج شدند دبیر خانه کارگر ساوه:
  ۹ کارگر رسمی «گاز لوله» پس از مخالفت با موقتی شدن قرارداد کارشان اخراج شدند
  «۹ کارگر رسمی شرکت تولیدی گاز لوله ساوه (از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) به دلیل مخالفت با تغییر قرارداد کارشان از «دائمی» به «موقت» اخراج شدند.»
  1393-08-01, 11:28 | 216539
  دبیرکل خانه کارگر: دبیرکل خانه کارگر:
  «در آیین‌نامه‌ای که به تازگی در رابطه با این ماده قانونی تصویب شده است شرایطی وجود دارد که بر اساس آن امکان بازنشستگی کارگران به صورت غیرقانونی به اختیار کارفرما واگذار شده است.»
  «بیش از ۱۰۰ کارگر شاغل و بازنشسته نساجی مازندران صبح امروز (پنج شنبه ۱ آبان) برای سومین روز متوالی مقابل فرمانداری قائمشهر تجمع کردند. کارگران این واحد تولیدی حدود ۱۵ میلیارد تومان مطالبات م...

  به دستور سهامداران اصلی کارخانه انجام گرفت: به دستور سهامداران اصلی کارخانه انجام گرفت:
  «مدیر مالی کاشی گیلانا صبح امروز (پنج شنبه ۱ آبان) در سی و هفتمین روز از آغاز اعتراض صنفی کارگران حداقل ۲۰ کارگر قراردادی را به دستور سهامداران اصلی اخراج کرد.»
  رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری: رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری:
  «باید از طریق توسعه سیاست‌های عضوگیری و آموزش‌های صنفی بتوانیم با بدنه جامعه کارگری ارتباط هر چه عمیق تری برقرار کنیم.»
  رییس اتحادیه کارگران زن خانه کارگر:
  «در کشورهای توسعه یافته صرفنظر از آنکه مفاهیم اخلاقی خالی از ارزش شدند باید قبول کرد که زنان نقش موثری در رشد و توسعه این کشور‌ها داشته‌اند.»


  مدیر سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت کار:
  «این سازمان در دولت یازدهم با رویکرد عدم دخالت در امور تشکل‌های صنفی کارگری و کارفرمایی به وظیفه نظارتی خود عمل می‌کند.»


  در پنجمین روز اعتراض صنفی /
  اعتراض صنفی نزدیک به هزار و ۱۰۰ کارگر نورد و لوله صفا (واقع در شهرستان ساوه) در اعتراض به تعویق سه ماهه حقوق به پنجمین روز متوالی وارد شد.


  مدیرکل کار استان فارس:
  «عدم قبول تسویه‌حساب‌های صوری، خشکاندن ریشه قراردادهای سفید امضا و اینکه کارگروه‌های شرکت‌های خدماتی از حداقل‌های قانون کار بهره‌مند شوند اهدافی بوده که در فارس دنبال کرده‌ایم.»


  پس از پیشنهاد تغییر قانون کار /
  «به دلیل رویکرد اشتباه در نیروی کارگری از آن‌ها به عنوان افرادی ضعیف و بدون قابلیت یاد شده در حالی‌که از قشر با قابلیت و مهم کشور محسوب می‌شوند.»


  در سی و ششمین روز از آغاز اعتراض صنفی /
  بدنبال ممانعت جمعی کارگران از خروج بخشی از اموال کارخانه از سوی یکی از طلبکاران مالی، صبح امروز دادگاه رودبار مدیر داخلی و مدیراداری این واحد تولیدی را احضار کرد.


  «مسئولیت ماموران رفع سد معبر شهرداری منطقه ۴ تهران همچنان برعهده‌‌ همان پیمانکاری است که در رابطه با قتل برادرم برای مدتی بازداشت شده بود و هم اکنون نیز با قرار وثیقه آزاد است.»


  در واکنش به بسته دولت برای تغییر قانون کار /
  «کلیات بسته پیشنهادی دولت برای تغییر قانون کار خوب به نظر می‌رسد البته برای کارفرمایان. اگر من جای کارفرمایان بودم دست مقام‌های ارشد وزارت کار را به خاطر پیشنهاد چنین تغییراتی می‌بوسیدم.»


  در خیابان جمهوری تهران /
  «شب گذشته (۲۹ مهرماه) کارگری در یک کارگاه تولیدی در خیابان جمهوری تهران در حال کار با دستگاه بافندگی بود که ناگهان به دلیل‌ بی‌احتیاطی دست وی بین لبه دستگاه گیر کرد.»


  یک کارشناس تامین اجتماعی:
  «از بیمه شدگان انتظار می‌رود که در ارائه اطلاعات صحیح همکاری لازم را باسازمان تامین اجتماعی داشته باشند تا خدمات شایسته‌ای را با کیفیت مطلوب دریافت نمایند».


  روز گذشته رخ داد /
  «در این حادثه که حوالی ساعت ۱۵ روز گذشته (۲۹ مهر) رخ داد، ریزش دیواره محل گودبرداری شده واقع در خیابان پاسداران باعث ریزش خاک و سنگ بر سر کارگری جوشکار شد و وی را به عمق ۵ متری زمین پرتاب ک...


  یک کار‌شناس تامین اجتماعی:
  «: طبق قانون مصوب ۱۳۵۲ که هم اکنون نیز در حال اجراست سازمان تامین اجتماعی به کارگران ساختمانی که تحت قانون بیمه‌های کارگران ساختمانی قراردارند، در صورت حادثه ناشی از کار، متعهد به ارائه خدما...


  «ترکیب اعضای هیات رئیسه جدید و بازرسان مجمع نمایندگان کارگران استان تهران برگذار شد.»


  یک کارشناس اقتصادی:
  «اینکه کارکنان فلان مجتمع پتروشیمی یا پالایشگاهی از نظر استخدامی تابع قانون نفت یا کار هستند و یا اینکه محل کار آن‌ها در مناطق آزاد و ویژه استخدامی واقع شده است نمی‌تواند دلیلی بر متمایز بود...


  مشاور کانون شوراهای اسلامی کار:
  «پرداختن به قراردادهای کار تحت عنوان افزایش امنیت شغلی و سرمایه گذاری قشنگ به نظر می‌رسد اما ما در پشت صحنه این عنوان چیز زیبایی نمی‌بینیم. به علاوه آنکه این بسته پیشنهادی قابلیت اجرایی ندار...


  «شماری از کارگران شاغل و بازنشسته نساجی مازندران صبح امروز (چهارشنبه ۳۰ مهر) برای دومین روز متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزد‌هایشان مقابل فرمانداری قائمشهر تجمع کردند.»


  «در پی تشدید اعتراضات صنفی یکهزار و ۱۰۰ کارگر نورد و لوله صفا (واقع در شهرستان ساوه)، کارفرما از دیروز (سه شنبه ۲۹ مهر) از ورود کارگران به کارخانه ممانعت می‌کند.»


  یک فعال کارگری تشریح کرد:
  «قانون کار البته که به اصلاح نیاز دارد اما این موضوع باید اصلاح شود که در کارهایی با ماهیت دائم فقط در موارد استثنایی بتوان کارگری با قرارداد موقت استخدام کرد مثلا هنگامی که خانمی به مرخصی ز...


  در جلسه امروز شورای شهر تهران اعلام شد:
  «آمار شرکتهای پیمانکاری شهرداری که تعطیل شده‌اند و یا رئیس آن‌ها به دلیل فشارهای مالی سکته کرده و کارگرانی که پیمانکاران را به دلیل تعویق حقوق‌شان مجروح کرده‌اند، روز به روز بیشتر می‌شود.»


  صبح امروز نماینده سهام داران و تعدادی از سرپرستان و مدیران داخلی کارخانه کاشی گیلانا برای بررسی وضعیت اموال قابل فروش وارد کارخانه شدند و از این اموال صورت برداری کردند.


  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد:
  «وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه‌های دولت برای ایجاد و توسعه ظرفیت‌های شغلی صنایع پوشاک، کفش و زیور آلات خبر می‌دهد».


  صبح امروز رخ داد:
  «یک کارگر اخراجی کارگاه مرکزی قطار شهری اهواز صبح امروز (سه شنبه ۲۹ مهر) به این کارگاه وارد شده و مدیران شرکت پیمانکاری این پروژه عمرانی - شرکت کیسون - را با ضربات پی در پی چوب کتک زده است.»


  رئیس شوراهای اسلامی کار البرز:
  دولت به عنوان یکی از شرکای اجتماعی کارگران و کارفرمایان نباید ماهیت کارفرمایی‌اش را بر وظایف حاکمیتی‌اش ترجیح دهد و انتظار جامعه کارگری این است که دولت موافقان و مخالفان این طرح را دور یک می...


  در تهران پارس رخ داد؛
  کارگر ۲۹ ساله مصدوم که به طرز معجزه آسایی از مرگ حتمی نجات پیدا کرده بود از سوی عوامل امداد و نجات به بیمارستان انتقال پیدا کرد.


  انتقال تجمع به ساختمان مخابرات؛
  تصمیم معترضان برای تغییر محل اجتماع امروز، پس از آن صورت گرفت که رئیس فراکسیون کارگری مجلس با حضور در جمع کارگران به آن‌ها اطمینان داد که مجلس خواسته‌های قانونی آن‌ها را پیگیری خواهد کرد.


  «زمانی رییس دولتی آمد و آمار تولید شغل را دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عنوان کرد اما ما اعلام کردیم که تنها یک میلیون و ۲۰۰ هزار شغل ایجاد شده است.»


  اجتماع ۲۰۰ نفره امروز کارگران بازنشسته و شاغل نساجی مازندران در واکنش به محقق نشدن وعده مسئولان وزارت خانه‌های صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد و دارایی و همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس در پی تجم...


  یک کارشناس ایمنی در صنعت نفت و گاز:
  «مدیران صنایع نفت و گاز برای آنکه از سوی مسئولان ستادی دفتر مرکزی در مورد پایین بودن تولید مورد پرسش قرار نگیرند، اصول ایمنی را به سادگی فدای افزایش تولید می‌کنند.»


  «هر بار که تجمع می‌کنیم مسئولان با وعده پی‌گیری، ما را روانه شهرمان می‌کنند اما این وعده‌ها هیچ‌گاه محقق نمی‌شوند و پس از آن ما دوباره مجبور به اعتراض می‌شویم.»


  یک کار‌شناس حقوق صنفی کارگران:
  «وزارت کار با ارائه این بسته پیشنهادی؛ حذف ماده ۲۷ قانون کار و قدرت بخشی به کارفرمایان برای اخراج آزادنه و بدون دلیل کارگران را دنبال می‌کند.»


  کارگران این کارخانه پس از سال‌ها چالش تحت مدیریت خصوصی، از اردیبهشت ماه سال گذشته (۹۲) تحت مدیریت شرکت «سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» مشغول به کار شده‌اند. با این وجود کارگران حقوق مرداد و شهری...


  یک مقام آگاه در واکنش به حادثه پالایشگاه فجر جم:
  «این کار‌شناس حفاظت فنی و ایمنی همچنین اجرای سیاست‌های خصوصی سازی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را در کاهش اجرای آیین نامه‌های مربوط به رعایت اصول ایمنی و حفاظت فنی موثر دانست.»


  در شرق تهران رخ داد؛
  کارگری در شرق تهران به نام «محمود-س» در یک کارگاه تولیدی در حال تعویض قالب دستگاه بود که ناگهان به دلیل‌‌ رها شدن قالب از جرثقیل دستی، دست وی بین قالب و بدنه دستگاه گیر کرد.


  تا این لحظه؛
  به دلیل برگزاری جشنواره‌های مختلف مذهبی در هند، مصرف ترقه و وسایل آتش بازی در این کشور بسیار زیاد است./ بر اثر انفجار در یک کارخانه ترقه سازی در جنوب کشور هند دستکم ۱۳ کارگر کشته و هفت نفر د...


  اولین جلسه رسیدگی برگزار شد:
  مجموع مطالبات کارگران شاغل و بازنشسته کاشی گیلانا، ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است اما با این وجود سهام داران حاضر در جلسه دیروز با پرداخت ۱۰ درصد از مطالبات کارگران موافقت نکردند.


  ایلنا منتشر می‌کند:
  طراحان این الگوریتم مدعی شده‌اند دو هدف تفویض فسخ قرارداد کار به کارفرما و تبدیل قرارداد کار موقت به دائم را دنبال می‌کنند اما توضیح نداده‌اند وقتی قدرت فسخ قرارداد کار در اختیار کارفرما قرا...


  پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد:
  «در پنج ماه نخست امسال ۲۳۴ مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده‌اند که این آمار افزایش ۳۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد».


  پس از خلف وعده پیمانکار:
  به دنبال محقق نشدن وعده پرداخت مطالبات معوقه جمعی از کارگران پیمانکاری فازهای ۱۷ و ۱۸ عسلویه، این کارگر از صبح امروز اعتراض‌های صنفی خود را از سرگرفتند.


  یک فروند شناور صیادی فایبرگلاس با سه سرنشین از ساعت ۱۵ روزجمعه ۲۵ مهر برای صید ماهی تن از اسکله صیادی بریس عازم دریا شده‌اند که لاشه قایق آنان امروز پیدا شده است.


  پس از آنکه در جریان حادثه روز شنبه سه کارگر تعمیرکار پالایشگاه فجر جم به دلیل بالا بودن فشار گاز داخل لوله کشته و مجروح شدند، مدیران این پالایشگاه گازی با پایین آوردن فشار گاز داخل لوله‌ دار...

  آخرین اخبار سرویس

  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  مشاهده وب سایت

  Alternative content  پربیننده‌ترین خبرها