شنبه 29 آذر 1393
صفحه اصلی
عناوین اخبار
  RSS
EN   AR   FR
 • تیتر اخبار
 • |
 • بازنشستگان و مستمری بگیران
 • |
 • روابط کار
 • |
 • واحدها
 • |
 • اقتصاد
 • |
 • حوادث کار
 • |
 • اجتماع
 • |
 • گزارش روز
 • |
 • بین الملل
 • |
 • ویژه‌نامه تولد ۲۴ سالگی قانون کار

 •  
  لایحه اصلاح قانون کار با قانون برنامه پنجم مغایرت دارد دبیر کل خانه کارگر:
  لایحه اصلاح قانون کار با قانون برنامه پنجم مغایرت دارد
  «در شرایطی که در ماده ۷۳ قانون برنامه پنجم توسعه به دولت تکلیف شده است تا قانون کار را در راستای افزایش سه جانبه گرایی و کاهش تضاد میان کارگر و کارفرما، تقویت حمایت‌های اجتماعی، تقویت نهاد‌ه...
  1393-09-28, 10:33 | 234650
  ایلنا گزارش می‌دهد؛ ایلنا گزارش می‌دهد؛
  «هفتهٔ گذشته بیش از۲۰۰ نفر از زنان مهاجر و پناهنده افغانستانی در اعتراض به افزایش شهریه‌های مدارس دانش آموزان پناهنده، در مقابل کمیساریای عالی سازمان ملل تجمع کردند./ بازماندن کودکان از تحصی...
  «اولیاء علی بیگی»: «اولیاء علی بیگی»:
  «بر اساس ماده ۴۱ قانون کار، حقوق باید بر اساس نرخ تورم افزایش یابد اما متأسفانه شاهد تحقق کامل این قانون نیستیم و البته اگر این قانون هم نبود، به همین حقوق فعلی هم شاید نمی‌رسیدیم».

  رئیس کانون انجمن‌ صنفی کارگران ساختمانی کشور: رئیس کانون انجمن‌ صنفی کارگران ساختمانی کشور:
  «کارگران با هر گونه تغییر و اصلاح در قانون کار کاملا مخالف بوده و البته خواستار اجرای دقیق قانون کار هستند، چرا که معتقدند اجرای صحیح قانون، بسیاری از مشکلات را رفع خواهد کرد/ کارگران خواستا...
  با امضای طومارهای جداگانه: با امضای طومارهای جداگانه:
  «این طومار‌ها در سه نسخه و به ترتیب خطاب به علیرضا محجوب رئیس فراکسیون کارگری مجلس نهم، محمدرضا اسلامی رئیس اداره کار مبارکه و محمدعلی احمدی فرماندار مبارکه نوشته و امضاء شده‌اند.»
  «حسن صادقی» در همایش دبیران اجرایی خانه های کارگر:
  منظور این نیست که ما بگوییم دستمزد باید 3 میلیون و 200 هزار تومان باشد، این با واقعیت های جامعه همخوانی ندارد بلکه معتقدیم در شرایط کنونی اگر به جای دستمزد 607 هراز تومانی، پرداخت مزد یک میل...


  رئیس فراکسیون کارگری مجلس:
  «در ارتباط با بحث مزد، نگاه بایستی به سمت پیمان‌های دسته‌جمعی حركت كند و این مهم نیازمند بالا رفتن فرهنگ سازمانی و جامعه است و در تلاش هستیم تأثیر آموزش را در حقوق ارتقاء دهیم».


  «پس از گذشت ۱۸ سال و پرداخت ۶۰۰ میلیون تومان هنوز این زمین‌ها به متقاضیان واگذار نشده است./ از مسئولان اداره کار و مقامات قضایی استان خواستار تسریع و همکاری برای رسیدگی به این پرونده هستیم.»


  مدیرکل کار یزد:
  «کار و فضای شغلی زمانی در کشور تاثیرگذار است که سیستم‌ها در کاهش اثرات زیست محیطی صنعتی و واحدهای شغلی از طریق کاهش مصرف انرژی و منابع، کاهش انتشار آلاینده‌ها، کاهش زباله در حفظ محیط زندگی و...


  «کارکنان بیمارستان‌ها با تشیع نمادین تابوت قربانیان بحران اقتصادی در برابر وزارت بهداشت ایتالیا، به تداوم کاهش بودجه این بخش و اخراج پزشکان و پرستاران اعتراض کردند.»


  «هرسال صد‌ها نفر از کارگران کول‌بر جان‌شان را در مناطق مرزی کردستان از دست می‌دهند و این در حالی است که اگر امکان اشتغال و کسب درآمد قانونی در منطقه فراهم بود، نیروی کار این کارگران صرف تولی...


  «شورای نگهبان اعلام کرده است که طرح تغییر ماده ۵ قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی با توجه به اصلاحات انجام شده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی نیست.»


  «این حادثه دیروز در بلوار مدرس شهر یزد زمانی رخ داد که این کارگر در حال حفر چاه بود اما به علت پاره شدن سیم بکسل در عمق ۱۲ متری سقوط کرد و در آستانه مرگ قرار گرفت.»


  با امضای طوماری صورت گرفت:
  «کارگران شرکت معدنی چادرملو با امضای طوماری حمایت خود را از دبیر انجمن صنفی کارگری این معدن که اسفندماه اخراج شده بود، اعلام کردند.»


  «این دو کارگر بعد از پیگیری مهم‌ترین مطالبه صنفی بیش از ۷۰۰ کارگر پیمانی سیمان سپاهان مبنی بر تبدیل وضعیت قرارداد کار از حالت پیمانی به قرارداد مستقیم اخراج شده‌اند.»


  «در اسفندماه سال ۹۱ که زاگرس خودرو به سبب افزایش مشکلات مالی با بیش از ۴۰۰ کارگر تعطیل شد، فقط حدود ۴۰ نگهبان دراین کارخانه باقی ماندند و این نشان دهندهٔ تعهد این کارگران به کارخانه بود، بنا...


  در قزوین رخ داد:
  «کارگران رسمی فرش پارس می‌گویند حقوقی که ماه پیش (آبان) دریافت کرده‌اند مربوط به تیر ماه سال جاری بوده است.»


  در عسلویه:
  «کارگران می‌گویند در روزهای اخیر مبالغی که از ۴۵ تا ۸۰۰ هزار تومان متغیر بوده است به حساب‌های بانکی آن‌ها ریخته شده است.»


  اتحادیه نیروی کارگری هشدار داد:
  «دولت باید از سیاست ریاضتی خود که کشور را در معرض خودکشی اجتماعی، اقتصادی و دموکراتیک قرار داده، دست بردارد.»


  «پس از آنکه مسئولان کارخانه شمع نور به کارگران بازنشسته سهامدار وعده دادند که ظرف مدت یک هفته به خواسته‌های صنفی آن‌ها رسیدگی خواهند کرد این تجمع صنفی حوالی ظهر دیروز خاتمه یافت.»


  در این انتخابات در ‌‌‌‌نهایت به ترتیب آرا آقایان «حسین عباسی»، «محمد درخشنده» و «باقر علی‌پور» به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و «حسین کاظم‌زاده» و «عبدالحمید معرفت» به عنوان اعضای علی البدل ...


  «این همایش دو روزه با محوریت آموزش اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری و ارائه آموزش های تخصصی در زمینه بیمه بیکاری، آموزش فنی و حرفه ای، نرم افزارهای بیمه بیکاری و... درحال برگزاری است.»


  دبیر خانه كارگر كرمان:
  «کارگران شاغل در بخش کشاورزی امنیت شغلی ندارند، دستمزد آن‌ها كم و نسبت به دستمزد كارگران سایر بخش‌ها از نوسانات بیشتری برخوردار است.»


  «اعضای اتحادیه‌های کار و بازرگانی بلژیک در اعتراض به تدابیر ریاضت اقتصادی دولت این کشور دست به اعتصابی گسترده در سطح ملی زدند.»


  به دلیل مجاز نبودن پیمانکار:
  «کارگران تعدیل شده زمانی که برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کردند متوجه شدند که از نظر سازمان تامین اجتماعی پیمانکار آن‌ها واجد شرایط فعالیت نبوده است.»


  «در این حادثه که روز گذشته در بلوار دهه فجر شهر یزد رخ داد، کارگری بنام «م. ف» ۳۸ ساله در حین تخریب بخشی از یک ساختمان بر اثر ریزش دیوارهای جانبی در زیر آوار گرفتار شد.»


  با امضای طوماری خطاب به مقامات محلی:
  «افزایش دستمزد ما را به ناحق منوط به افزایش قیمت نان کرده‌ بودند و حالا بعد از دو هفته از افزایش قیمت نان، هنوز هیچ کس و هیچ نهادی به فکر افزایش دستمزد کارگران خباز نیست.»


  «در پی انتشار خبری در تاریخ ۱۹ آذرماه با عنوان «خاتمه دو روز اعتراض کارگران پتروشیمی کارون با وعده افزایش مزد»، روابط عمومی پتروشیمی کارون جوابیه‌ای به ایلنا ارسال کرد.»


  مجتمع تولیدی صنایع غذایی کارین با دو کارخانه به اسامی «آرا پروتئین جنوب» و «کنسرو خوزستان» فعالیت می‌کرد، اما فعالیت این دو کارخانه از تیرماه به دلیل آنچه از سوی کارفرما کاهش منابع مالی ذکر ...


  با تجمع مقابل دفتر مرکزی کارخانه:
  «کارگران سهامدار کارخانه شمع نور که همگی‌آن‌ها در حال حاضر بازنشسته شده‌اند؛ مدعی‌اند که سهامدار عمده در خصوص گزارش سالانه و توزیع سود سهام شفاف عمل نمی‌کند.»


  در برابر فرمانداری خرمشهر انجام شد؛
  «ما در طول ماه جاری بیش از ۱۰ بار مقابل فرمانداری خرمشهر جمع شده‌ایم. متاسفانه حتی برای دلگرمی هم که شده کسی از ما نمی‌پرسد برای چه اینجا آمده‌اید و فریاد می‌زنید.»


  دبیر کانون شوراهای کار تهران طرح کرد:
  «دولت و کارفرمایان قصد دارند با سخنان به ظاهر ملی و دوستانه درباره وضعیت اسفبار تولید و اقتصاد کشور و اثرات این وضعیت بر بیکاری، بهره‌وری و تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار کار، موافقت کارگر...


  گزارش خبری؛
  «بهرام حسنی‌نژاد» دبیر انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو که پس از اعتصاب سال گذشته کارگران این معدن با شکایت کارفرما روانه دادگاه شده بود، از تمامی هفت اتهام وارده تبرئه شد.


  گزارش خبری/
  «پرستاران می‌گویند ما چیز زیادی نمی‌خواهیم، آنچه نسبت به آن معترضیم صرفاً زیاد شدن دستمزد هم نیست بلکه اجرای عدالت در پرداخت دستمزد‌ها بین پزشک و پرستار است.»


  کارگاه آموزشی مدل «خود بازرسی درون کارگاهی» برای بازرسان کار سراسر کشور با حضور۱۵۰ بازرس کار در تاریخ ۱۸ و ۱۹ آذر ماه سال جاری در مشهد برگزار شد.


  «نمایندگان کارگران و کارفرمایان دیروز در دفتر اتحادیه کارفرمایان خبازی‌های سنندج تشکیل جلسه دادند اما نمایندگان کارفرمایان با افزایش مزد کارگران خباز حتی برای چند درصد نیز موافقت نکردند.»


  «برخی سیاست‌های نادرست در زمینه تحویل چغندرقند در این شهرستان و سایر نقاط استان موجب شده تا حجم زیادی از تولیدات این کشاورزان روی دست آن‌ها بلااستفاده باقی مانده و در مزارع و کنار جاده‌ها زی...


  معوقات حقوقی کارگران به یک ماه حقوق اسفند سال ۹۲و فروردین، مرداد، شهریور، مهر، آبان سال ۹۳ مربوط می‌شود. همچنین کارفرما عیدی، پاداش وسنوات سال ۹۲ کارگران آبفار دشتستان را پرداخت نکرده است.


  «بعد از گذشت نزدیک به ۱ ماه از اتمام قرارداد با شرکت نادرکاران فردا، این شرکت هنوز با کارگران تسویه حساب نکرده است و بیشتر کارگران این شرکت از ۱ تا ۲ ماه حقوق طلبکارند.»


  گزارش خبری؛
  «جمعی از مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی که براساس مقررات بازنشستگی پیش از موعد دستگاه‌های دولتی بازنشسته شده‌اند؛ سازمان تامین اجتماعی را به بدحسابی در محاسبه مستمری‌های خود متهم می‌کنند...

  آخرین اخبار سرویس

  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  مشاهده وب سایت

  Alternative content  پربیننده‌ترین خبرها