پنج شنبه 27 آذر 1393
صفحه اصلی
عناوین اخبار
  RSS
EN   AR   FR
 • تیتر اخبار
 • |
 • پول و سرمایه
 • |
 • مناطق آزاد
 • |
 • انرژی
 • |
 • صنعت، بازرگانی و کشاورزی
 • |
 • راه، مسکن و فن آوری اطلاعات
 • |
 • بورس

 • خبر
  یك كارشناس اقتصاد مسكن در گفت و گو با ایلنا:
  كاهش یا توقف قیمت مسكن تا اوایل سال 93 نداریم
  شاهد افزایش تولید در بخش مسكن هستیم/ ركودی كه در حال حاضر بر بازار مسكن حاكم است مقطعی است و ركود چند ساله نخواهد بود.

  یك كارشناس اقتصاد مسكن با بیان این كه همیشه در شهریورماه شاهد رونق در بازار مسكن هستیم گفت: تا انتهای سال 92 و ابتدای سال 93 شاهد كاهش یا توقف افزایش قیمت مسكن نخواهیم بود.

  بیت الله ستاریان در گفت و گو با ایلنا، درباره چشم انداز بازار مسكن در سال های آتی با اشاره به اینكه احتمالا در شهریورماه شافد افزایش قیمت مسكن خواهیم بود، افزود: شاهد كاهش یا توقف قیمت در بخش مسكن تا انتهای سال 92 و ابتدای سال 93 نخواهیم بود.

  ستاریان تصریح كرد: اگر هم قیمت مسكن كاهش یابد به صورت مقطعی و به دلیل مسائل سیاسی خواهد بود.

  وی با بیان اینكه در شهریور و مهرماه جاری شاهد افزایش قیمت مسكن خواهیم بود، گفت: علی رغم این كه در زمستان سال های گذشته شاهد افزایش قیمت مسكن نبودیم پیش بینی ها حاكی از افزایش قیمت در زمستان دارد.

  ستاریان با بیان این كه از شهریور ماه رونق جدید در بازار مسكن آغاز می شود، گفت: ركودی كه در حال حاضر بر بازار مسكن حاكم است مقطعی است و ركود چند ساله نخواهد بود.

  وی درباره افزایش قیمت مسكن در چند سال اخیر تصریح كرد: موضوعات سیاسی و تاثیر آن در كاهش گردش پول و معاملات و از طرفی كمبود مسكن در سال های اخیر باعث افزایش قیمت مسكن شده است.

  ستاریان درپایان با بیان اینكه شاهد افزایش تولید در بخش مسكن هستیم، خاطرنشان كرد: در سال جاری تولید در بخش مسكن نسبت به ۳ الی ۴ اخیر رونق داشته است به طوری كه تا پایان امسال حدود ۵۰۰ هزار واحد مسكونی در كشور توسط بخش خصوصی ساخته می شود.

  پایان پیام
   

  عضویت در خبرنامه ایلنا
  نام و نشان: ایمیل*:

  نظرات
  ناشناس 1391-07-15, 11:15:14 منفی 17 مثبت 28 پاسخ
  متاسفانه آمار افزایش معاملات در شش 4ماهه اول سال 91 واقعی نیست و برخی تحلیل آماری را متوجه نیستند. آمار معاملات زیاد بود اما این معاملات سرمایه گزاری بوده نه مصرف .یعنی آمار واقعی معاملات نیست و این خریداران، سه ماه بعد فروشندکان و عرضه کنندگان شدند و مصرف کننده واقعی نبوده و نیستند . در گذشته آپارتمان از عرضه مستقیم دست متقاضی و مصرف کننده میرفت امروزه برعکس شده و آپارتمانی جندین دست بین دلالان میگرده و افزایش قیمت پیدا میکنه تا بدست یک مصرف کننده بدبخت میرسه. لذا به این حجم معاملات نگاه نکنید و بعضا چند دها آپارتمان را یک نفر خریده و میخواست در تابستان بفروشد که متاسفانه تیرش به سنگ خورد. باید دقیقا موشکافی کنید ببینید نوع معاملات چگونه است . علی ایحال معاملات مسکن در رکود کامل است و از 10 معامله 8تای آن سرمایه گذار و دلال بازی است و 2 تای آن مصرف و ما باید آن دو را ببینیم نه ده 8 تا را . بطور خلاصه مسکن در رکود کامل تا سال 92 است و بعد از آن هم معلوم نیست راه بیفتد یا نه . الان هر ننه قمری هم شده بساز و بفروش و انقریب بازار مسکن از عرضه منفجر خواهد شد در مقابل رکود کامل .
   

  ناشناس 1391-08-07, 09:08:10 منفی 25 مثبت 19 پاسخ
  استناد به آمارهای امروزی درست نیست . اولا متولدین 60 حدودا 22 تا 31 سال دارند و بیش از 50٪ آنها از گردونه تهیه مسکن خارج شده اند دوماً جوانان امروزی با گذشته تفاوتی دارند از این حیث که والدین جوانان امروزه دارای تعدد و چند خانه یا خانه بیش از دو سه طبقه هستند که قطعا فکری برای فرزندان کرده و خانه از قبل برای آنها مهیا کرده اند که 25٪ دیگر از آمار نظری حذف میشوند. و 30٪ محاسبه های شما به زیر 12٪ میرسد و این دوازده درصد هم با روند ساخت و سازهای فعلی حل میشود .لذا مسکن تا سال 93 رکود مطلق خواهد داشت و هیچ ربطی به افزایش و کاهش ارز و سکه ندارد اگر اگر دولت مانع ایجاد نکند . لذا دلایل رکود مسکن : 1- افزایش ساخت و ساز 2- کاهش شدید تقاضا ناشی از کاهش قدرت خرید و خانه دار شدن افراد 3- عرضه روز افزون زیرا که پیش خریدها مصرف کننده واقعی نیستند و در زمان تحویل به بازار عرضه میشوند 4- افزایش وحشتناک قیمت ها 6- محدود بودن شغل در کلانشهرها 7- خروج جمعیتی جوان از چرخه نیاز به مسکن 8- خارج شدن تدریجی مسکن از کالای سرمایه ای 9- انتخابات ریاست جمهوری و ایجاد ثبات اقتصادی ....
   

  ناشناس 1391-09-17, 16:38:51 منفی 17 مثبت 19 پاسخ
  با توجه به اظهار نظرات دو دوست قبلی اینطور که مشخص است تاپایان سال 91 انشاالله شاهد خواهیم بود که مالکان التماس کنان به دنبال کسانی هستند که ملک خود را مجانی به آنان واگذار نمایند.حتی هزینه محضر و کلیه استعلامات نیز را مالکان بدبخت پرداخت می کنند.
   

  سام اندر 1391-10-07, 09:48:49 منفی 15 مثبت 24 پاسخ
  سلام دوستان اگر قصد خرید ملک دارید عجله کنید چون ملکهایی که با قیمت های دلار 3000به بالا ساخته شده هنوز وارد بازار عرضه نشده وپس از فروش آپارتمانهای قدیم ساخت با دلار 1300 حتما سال آینده افزایش قیمت خواهیم داشت
   
  زهرا 1392-01-29, 10:57:29
  نظرات همین الان هم مالکان دارن به قیمت دلار 3000 تومن خونه هاشون رو می فروشن
   


  ناشناس 1391-10-13, 08:09:52 منفی 2 مثبت 13 پاسخ
  سلام
  اگر در جامعه ای که رشد جمعیتی ان رو به رشد نیست و کمبود مسکن هم نداریم و ندانیم نیاز واقعی مسکن چقدر هست وقتی امار ازدواج کمتر از حد نصاب هست و اگر در جامعه ای که امار واقعی مصرف کنندگان واقعی راندانیم و اگر در جا معه ای که سر مایه گذاران بیشتر از مصرف کنندگان واقعی است در اخر این حباب ترکیده خواهد شد و موجب عقب ماندگی در حوزه هایی مثل کشاورزی وصنعت و........... خواهد شد
  واین سود جویان هستند که استفاده خواهند برد دولت بجای ان که خود زمین و مصالح و نقشه رابا قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهد و قوانین خروج از شهر ها و انتقال کار مردم را نزدیک به مناطقی که شروع به در اختیار دادن انها داده است بکند بسیاری از مشکل ها حل خواهد شد ودلالان را از این عرصه باید بیرون کند اگر بخواهند میشود
   

  1 مستجر بلاتکلیف 1391-11-08, 09:15:37 منفی 0 مثبت 23 پاسخ
  کمک... خدایا به فریادمون برس بریم زودتر چادر بخریم تا اونم گرون نشده
   

  ناشناس 1391-11-28, 18:48:41 منفی 6 مثبت 15 پاسخ
  احسنت به تدبیر سران کشور، هیچ کجای دنیا اینچنین مسوولان وظیفه شناسی پیدا نمی کنید.
   

  معامله گر 1392-09-15, 12:23:18 منفی 4 مثبت 4 پاسخ
  الان آذر 92رکود حرف اول را میزند.توافق ژنو کمر دلال ها را خرد کرد.چه شلوغ بازاری شده بازار فروشنده و خلوتی بازار خریدار نفس را در سینه حبس میکند.خریدن یا نخریدن مسیله این است.
   


  ارسال نظر
  نام و نام خانوادگی:
  ایمیل:
  *متن نظر:
  *کد:
  *پر کردن این قسمت اجباری می‌باشد.
  آخرین اخبار

  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  مشاهده وب سایت

  Alternative content  پربیننده‌ترین خبرها