کد خبر: 138004 A

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان:

در کارنامه حیات بشر حماسه‌های بسیار بزرگی در طول تاریخ به ثبت رسیده است اما طبق اظهارات صاحب نظران هیچ یک از وقایع تاریخی قابل مقایسه با حماسه کربلا و عاشورای حسینی نیست.

ارج نهادن به کار شهیدان بدون شک ارزشی کمتر از شهادت ندارد و این مهم می‌تواند رمزگشای بسیاری از مشکلات باشد.
به گزارش ایلنا از همدان، محمد جواد زمردیان در یادواره ۱۵شهید شهر فیروزان شهرستان نهاوند ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همهٔ شهدا علی الخصوص شهدای والامقام شهر فیروزان افزود: شهدای هشت سال دفاع مقدس همچون ستارگانی هستند که راه را بر همگان نشان می‌دهند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا را مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت: در کارنامه حیات بشر حماسه‌های بسیار بزرگی در طول تاریخ به ثبت رسیده است اما طبق اظهارات صاحب نظران هیچ یک از وقایع تاریخی قابل مقایسه با حماسه کربلا و عاشورای حسینی نیست.
زمردیان یادآور شد: این حماسه بزرگ برای همه ما ایرانیان یک افتخار بزرگ به شمار می‌رود و امام حسین الگو و سرمشقی ماندگار و عظیم برای همه ما خواهد بود.
وی در ادامه مذاکره دولت با کشور‌های زیاده خواه را یک نکته بارز برشمرد و افزود: توجه به کارنامه پانصد ساله ایران از دوران صفویه تا پهلوی بسیار قابل تامل است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خاطر نشان کرد: با مرور گذشته پانصد ساله ایران شاهد بی‌کفایتی مستکبران و زمام داران بوده‌ایم به گونه‌ای که جدایی بخشی از ایران که امروز متشکل از ۷ کشور است تنها گوشه‌ای از خیانت و بی‌لیاقتی پادشاهان کشور را در آن زمان نشان می‌دهد.
محمد جواد زمردیان با بیان اینکه در طول هشت سال جنگ تحمیلی ۳۶ کشور از ارتش صدام حمایت می‌کردند ادامه داد: با وجود این حمایت‌ها و اشغال شهرهای مرزی ایران اسلامی توسط دشمن، به یاری پروردگار متعال و ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان و همراهی ملت شریف ایران ذره‌ای از خاک کشور به دست دشمن نیفتاد.
وی تصریح کرد: هر انچه که ما امروز داریم همه را مدیون ایثار شهدا، جانبازان، آزادگان و سلحشوری رزمندگان و صبر و پایداری خانواده این عزیزان هستیم.
زمردیان در پایان با اشاره به اینکه تلاش امروز دشمن برای محقق نشدن حکومت‌های اسلامی بی‌فایده است بیان کرد: همه ما باید بدانیم که هدف و ثمره مجاهدت‌ها و جانفشانی‌های جامعهٔ ایثارگری ایستادگی و مقاومت و پیروی از ولایت فقیه است.

آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان ایران جامعه خاک دولت شهدای هشت سال دفاع کربلا یاد و خاطره شهدا ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر