کد خبر: 115364 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران:

افزایش تولید ناخالص داخلی بخش صنعت، معدن و تجارت و افزایش سطح اشتغال استان دو شاخصه اصلی سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

افزایش تولید ناخالص داخلی بخش صنعت، معدن و تجارت و افزایش سطح اشتغال استان دو شاخصه اصلی سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

به گزارش ایلنا از ساری، محمد‌پور عمران با بیان این مطلب در روز جشن عید غدیر و در سلسله جلسات هم اندیشی با نیروهای ستادی سازمان اظهار داشت: حساسیت شرایط خاص کشور، رئوس فعالیتهای اصلی در دولت جدید، ارزش‌های اساسی مورد توجه در سازمان و تکنیک‌ها و تاکتیک‌های مورد نیاز برای جهش فعالیتهای این سازمان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در خصوص اندازه گیری عملکرد سازمانی گفت: اینکه تیری‌‌ رها شود و در هرجا که فرو نشست اظهار شود که هدف اینجاست در عرصه تئوری‌های مدیریت مورد قبول نیست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران با اشاره به اینکه ابتدا باید با شاخصه‌های مورد نظر تعریف شود تصریح کرد: هر زمان که شاخصه‌های مذکور تحقق یابد سیستم به هدف تعیین شده نایل می‌شود.

محمد‌پور افزود: رونق بخشی تولید و ارتقا اشتغال که به همراه خود رفاه و آسایش خانواده‌ها را به همراه دارد از اهداف مقدس این سازمان است.

وی تصریح کرد: هر چیزی که در خدمت این دو شاخصه قرار گیرد برای سازمان اصل و دارای ارزش است.

محمد‌پور افزود: صف و ستاد اینگونه شکل می‌گیرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران با بیان اینکه این سازمان با واسطه بخش خصوصی می‌تواند شعل ایجاد کند گفت: بخش خصوصی بنگاه‌های فعالی هستند که باید آن‌ها را کارآمد ساخت.

محمد‌پور ارتقاء بهره وری و انطباق بنگاه‌ها با مزیت‌های نسبی استان را از شاخصه‌های کارآمدی بنگاه‌ها دانست.

وی داشتن نهاد‌های توانمند و برنامه محور را شرط اساسی برای داشتن بنگا ههای کارآمد عنوان کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران به لایه دیگری به نام لایه زیر ساختی در کارآمد سازی بنگاه‌ها اشاره کرد و گفت: زیر ساخت برنامه‌ای، زیرساخت دانشی، زیرساخت حقوقی، زیرساخت فرهنگی، زیر ساخت سیاسی از مهم‌ترین و تاثیرگذار‌ترین لایه زیر ساختی هستند.

محمد‌پور در خصوص لایه زیر ساخت سیاسی تاکید کرد که در زیر ساخت سیاسی باید اصل بر کارآمدی، شایسته سالاری، عملکرد گرایی و ماموریت گرایی باشد.

استان مازندران اشتغال بخش خصوصی بهره وری خانواده دولت سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان شاخص صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر