کد خبر: 548404 A

به تهیه‌کنندگی ایران و مالزی؛

فیلمبرداری فیلم سینمایی"شیراز تا یزد، یک لحظه بی‌پایان" به تهیه‌کنندگی مشترک زبرینا فرناندز از مالزی و محمدعلی حسین‌نژاد از ایران به‌زودی در ایران آغاز می‌شود

به گزارش ایلنا، محمدعلی حسین‌نژاد؛ تهیه‌کننده فیلم با اشاره به دلایل و روند ساخت این فیلم گفت: چند ماه پیش کمیته میراث جهانی یونسکو در چهل و یکمین اجلاس خود شهر تاریخی یزد را در فهرست میراث جهانی ثبت کرد.

اکنون شهر تاریخی یزد که به دلیل وسعت، یکپارچگی، و حفظ اصالت‌های فرهنگی، اجتماعی و تاریخی پیش از این نیز نزد صاحبنظران و مردم نقاط مختلفی در جهان شناخته شده بود بیش از پیش مورد توجه جهانیان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در همین رابطه اخیراً یک گروه فیلمسازی آسیایی با حمایت یک شبکه بزرگ رسانه‌ای که مرکز آن در مالزی است و نفوذ و مخاطب زیادی به ویژه در کشورهای جنوب شرقی آسیا، و کشورهای چین، کره جنوبی، ژاپن و هند دارد تصمیم گرفته است تا فیلمی مستند داستانی را با همکاری یک گروه حرفه‌ای فیلمسازی از مالزی و هنرمندان سینمای ایران به منظور نشان دادن ویژگی‌های اقلیمی تمدنی شهر  یزد و جاذبه‌ها و امکانات و قابلیت‌های گردشگری، خوراکی‌ها و صنایع دستی، و منظرهای شهری و محصولات صنعتی بومی این شهر و مناطق اطراف آن تولید و آن را به نمایش بین‌المللی بگذارد.

حسین‌نژاد ادامه داد: این فیلم روایت سیاحت گونه‌ای است که از شیراز شروع می‌شود و پس از عبور در امتداد مسیر شیراز به شهر یزد می‌رسد و در این مسیر بخشی از زیبایی‌ها و جاذبه‌های کشور ایران را نشان می‌دهد.

محمدعلی حسین نژاد افزود: در این فیلم  تعدادی از فعالان و هنرمندان سینمای ایران در کنار هنرمندان و فعالان سینمایی مالزی حضور دارند و به‌زودی فیلمبرداری آن آغاز می‌شود.

محمد علی حسین نژاد فیلم "شیراز تا یزد، یک لحظه بی پایان"
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر