کد خبر: 361939 A

ایلنا: مراسم بزرگداشت شکسپیر و روز جهانی کتاب در روز شنبه، ۴ اردیبهشت، ساعت ۱۵ هم‌زمان با چهارصدمین سالگرد درگذشت شکسپیر در مرکز فرهنگی شهر کتاب با عنوان «چهارصد سال با شکسپیر» برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ ویلیام شکسپیر از برجسته‌ترین نمایشنامه‌نویسان و شاعران انگلیسی‌زبان و جهان است که آثار او همچون هملت، اتللو، شاه لیر، مکبث، رومئو و ژولیت، رویا شب نیمهٔ تابستان، ریچارد سوم و... به زبان‌های فراوان ترجمه شده و بیشتر مردم جهان با آن آشنایند. شکسپیر غزل‌های پرشماری نیز سرود. شکسپیر در ۱۵۶۴ میلادی به دنیا آمد و در ۱۶۱۶ درگذشت. امسال مصادف است با چهارصدمین سال درگذشت شکسپیر و بدین مناسبت برنامه‌های مختلفی در سراسر جهان اجرا می‌شود.

مراسم بزرگداشت شکسپیر و روز جهانی کتاب در روز شنبه، ۴ اردیبهشت، ساعت ۱۵ برابر با ۲۳ آوریل و هم‌زمان با چهارصدمین سالگرد درگذشت شکسپیر در مرکز فرهنگی شهر کتاب با عنوان «چهارصد سال با شکسپیر» برگزار می‌شود. در این نشست دکتر شیده احمدزاده دربارهٔ «شکسپیر و شعر»، دکتر امیرعلی نجومیان دربارهٔ «شکسپیر و سینما»، دکتر کامران سپهران دربارهٔ «صحنهٔ ماندگار شکسپیر» و رضا سرور مترجم کتاب‌های «شکسپیر معاصر ما» نوشتهٔ یان کات و «گفت‌وگوهایی دربارهٔ شکسپیر» نوشتهٔ یان کات و چارلز ماروویتز دربارهٔ جایگاه این دو کتاب در حوزهٔ شکسپیر‌شناسی سخن می‌گویند.

در این نشست، بخش‌هایی از فیلم «در جست‌وجوی شکسپیر» نمایش داده می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این نشست به مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچهٔ سوم مراجعه کنند. ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

شکسپیر بزرگداشت شکسپیر روز جهانی کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر