کد خبر: 109912 A

خبرهای از جشنواره فیلم کودک اصفهان

بیست و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با گرامی‌داشت نام پیامبر اکرم(ص) پدر آسمانی کودکان دنیا از پانزدهم تا نوزدهم مهرماه در اصفهان برگزار می‌شود.

ایلنا: فیلمسازان اصفهانی امسال در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی کودکان و نوجوانان در بخشی ویژه به رقابت با هم خواهند پرداخت.

به گزارش ایلنا، ۱۱ فیلم کوتاه که توسط فیلمسازان جوان مقیم اصفهان تهیه و عرضه شده است، در بخشی ویژه مورد داوری قرار می‌گیرند. این فیلم‌ها عموما در زمانی کمتر از بیست دقیقه ساخته شده‌اند و مسائل و موضوعات مختلفی را مورد بررسی قرار داده‌اند.

اسامی فیلم‌های این بخش به شرح زیر است:
مهربان‌ترین(ابوذر مسائلی) – زنگوله(شکوفه جباری) – درس بزرگ(سهیلا نادری بنی) – قایق کاغذی(زیور حجتی) – من و پلیکان(قدمعلی سعیدی دهکی) ‌ - کاش ظهر نشه(نسیم سیفی‌پور) – من حالم خوبه(سیدمحسن صفوی فر) – یک روز رویایی(حسین طبیب‌زاده) – بهار یعنی زندگی(لیلا جعفری و محمد پسران رزاق) ‌ - زخم بر انگشت کوچک او(مجتبی اسپنانی) و امید(مسعود برخورداری) ‌

همچنین ۹سازمان و نهاد دولتی و مردمی مستقر در اصفهان نیز به جمع حامیان جشنواره در بخش جلوه‌گاه امید پیوستند.


در آستانه برپایی جشن بزرگ ملی کودکان ایرانی بخش جلوه‌گاه امید – ویژه داوری سازمان‌ها و نهاد‌ها – با شکوه و رونق هرچه تمام‌تر به راه خود ادامه می‌دهد. پس از حضور گسترده سازمان‌ها و نهادهای مختلف روز گذشته نه سازمان و نهاد دولتی و مردمی به جمع حامیان این بخش پیوستند. داوران منتخب سازمان‌های مذکور فیلم‌ها را همراه مردم در سینماهای جشنواره خواهند دید و در مراسم اختتامیه ویژه این بخش که به صورت مستقل و با حضور مسئولان عالی رتبه کشوری و فرهنگی و هنرمندان سینمای کودک و نوجوان برگزار خواهد شد جوایز خود را به آثار منتخب اهداء می‌کنند.


اسامی داوران معرفی شده از سوی سازمان‌های اصفهانی به شرح زیر است:
۱ – اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: حسن داوری / غلامرضا مهیمن / خسرو ثقفیان(نماینده تام الاختیار: حسن داوری)
۲ – انجمن سینمای جوانان اصفهان: سعید صادقی / حمیدرضا صیادی / محمد مولا(نماینده تام الاختیار: ‌ فخری هدایت) ‌
۳ – اداره کل بهزیستی اصفهان: نسرین کارخانه‌دار / فضه جعفری / آذر علیاری(‌نماینده تام الاختیار: عفت نجف‌پور) ‌
۴ – آسیفا اصفهان(انجمن پویانمایی اصفهان): سیدعلی مفضلی / محمد حدادی‌پور / امیرحسین صالحی / سمیه حسن‌زاده(نماینده تام الاختیار: ‌ سیدعلی مفضلی) ‌
۵ – خانه مطبوعات و خبرنگاران استان اصفهان: محمد بندرعباسی / محسن حیدری فر / امیر محزونیه(نماینده تام الاختیار: منصور گلناری) ‌
۶ – انجمن سینماگران هنر استان اصفهان: ‌غلامرضا مهیمن / مجید صدیقی / علیرضا ابراهیمی(نماینده تام‌ الاختیار: ‌غلامرضا آب آب) ‌
۷ – ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان: ‌ میثم ریاحی / مجتبی اخوان / محمدعلی قیصریان(نماینده تام الاختیار: ‌ میثم ریاحی) ‌
۸ – موسسه آموزشی عالی سپهر اصفهان: ‌ مرضیه جلوخانی / هامون شیرازی / ظهیر پایاب / عفت تقی‌پور / فرشاد خوشبخت(‌نماینده تام الاختیار: محسن مزدبران)
۹ – انجمن توان‌خواهان ذهنی و جسمی فردا: اسامی توان‌خواهان و معلولین تحت پوشش انجمن که فیلم‌ها را داوری می‌کنند: اسکندر چراغی / زهرا توکلی / محمدحسین رجبی / زهرا توفیق‌جو / فرشته توفیق کیا / عاطفه کارگران / حسین فروغی دهنوی / زینب ملک‌پور / متین ماجد / سعید علی‌رحیمی / مینا سلیمی / علیرضا بیننده / سایه سادات حسینی / عاطفه ترک‌زاده / زهرا گستری(نماینده تام الاختیار: آمیتیس چراغی)
بیست و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با گرامی‌داشت نام پیامبر اکرم(ص) پدر آسمانی کودکان دنیا از پانزدهم تا نوزدهم مهرماه در اصفهان برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم کودک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر