کد خبر: 362008 A

مدیرکل آموزش و پرورش زنجان در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیرکل آموزش و پرورش زنجان گفت: مقایسه تیراژ مطبوعات داخلی و خارجی نشان از تیراژ بالای مطبوعات در کشورهای توسعه یافته دارد و متاسفانه تیراژ مطبوعات و کتب ما در سطح پایینی قرار دارد.

به گزارش ایلنا از زنجان، مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، امروز شنبه(28فروردین) در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در زنجان، ضمن نقد نوع تربیت برخی دانش آموزان و محدود کردن توانایی آنها در کسب معدل بالاتر و حافظه محور گفت: در مدارس ما استعدادهای مختلفی از نویسندگی و ادبیات وجود دارد که بایستی شناسایی و جذب شوند و افتتاح سرای اهل قلم در همین راستاست و امید است در راستای کشف و شناسایی استعدادهای دانش آموزی منطبق با اهداف سند تحول بنیادین تاثیر عمیقی داشته باشد.

تمجیدی ادامه داد: مقایسه تیراژ مطبوعات خارجی و داخلی نشان از تیراژ بالای مطبوعات در کشورهای توسعه یافته دارد و متاسفانه تیراژ مطبوعات و کتب ما در سطح پایینی قرار دارد و این می طلبد تا با شناسایی دانش آموزان مستعد و راهنمایی و پرورش آنها بتوانیم در آینده شاهد نویسندگان لایقی باشیم.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت ایجاد فضا برای دانش آموزان در نوشتن خاطرات و یادداشت های کوتاه خاطر نشان کرد: فضای مدرسه باید به نحوی باشد که استعدادها و خلاقیت های دانش آموزان شکوفا شود و دانش آموزان از طریق انتشار روزنامه دیواری و ... تمایلات و درونیات خود را منعکس کنند.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان با مقایسه محتوای آموزشی کشورهای مختلف اضافه کرد: در اغلب کشورها درس انشا در مدرسه از جایگاه ویژه ای برخوردار است و خلاقیت دانش آموزان را شکوفا می کند.

 این مقام مسئول فرهنگی استان زنجان، از دانش آموزان خواست تا با مطالعه کتب و داستان های معروف و اثرگذار جهان، زمان و توان مطالعه خود را افزایش دهند و با پشتکار به تلاش های خود ادامه دهند.

آموزش و پرورش استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر