کد خبر: 578173 A

مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار مطلبی در وبلاگ خود به بازخوانی مهمترین اتفاقات سال ۲۰۱۷ از نگاه خود پرداخت.

به گزارش ایلنا، «فدریکا موگرینی» مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار مجموعه‌ای از تصاویر به بازخوانی مهمترین لحظات خود در سال ۲۰۱۷ پرداخت.

همکاری با آفریقا در زمینه مهاجرت، مسیر بالکان در قبال اتحادیه اروپا، روز اروپا در سازمان ملل، دفاع از توافق هسته‌ای ایران، وحدت اروپا در قبال قدس، اولین آموزش نیروهای محافظت در لیبی، آینده سوریه، نشست همکاری شرق در بروکسل، برای جوانان با جوانان، صدای پناهجویان روهینگیا و داستان سربازان کودک کلمبیا عنوان تصاویری است که در این گزارش به آن پرداخته شده است.

موگرینی در این گزارش در بخش دفاع از توافق هسته‌ای ایران نوشت: «سخت‌ترین لحظه برای توافق هسته‌ای ایران، پس از تصمیم ترامپ مبنی بر عدم تایید مجدد برجام در کنگره آمریکا بود».

وی با اشاره به تصویر منتشر شده در این گزارش نوشت: «سپتامبر گذشته، در نشست وزرای مجمع عمومی سازمان ملل متحد من ریاست نشست کشورهایی که در مذاکرات هسته‌ای ایران حضور داشتند را برعهده داشتم. در آن جلسه ما بار دیگر اعلام کردیم که ایران به تعهدات خود بر اساس برجام پایبند است؛ موضوعی که تاکنون ۹ مرتبه از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تایید شده است».

موگرینی در ادامه نوشت که اتحادیه اروپا به عنوان قدرتی قابل اتکا و چندجانبه به تلاش‌های خود برای اجرای توافق هسته‌ای از سوی همه طرف‌های حاضر در آن ادامه خواهد داد.

اتحادیه اروپا توافق هسته ای ایران پناهجویان روهینگیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر