کد خبر: 122204 A

رئیس تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت آبادان:

واحدهای تولید بنزین، الکیلاسیون، ایزومراسیون، واحدهای سه گانه آمین، آب ترش، اسیدسازی و سولفوریکس فاز ٣ و… در سال گذشته انجام شد و امسال نیز تاکنون تعمیرات اساسی واحدهای تصفیه گاز، واحد تولید بخار به انجام رسیده است.

واحدهای فاز سوم پالایشگاه آبادان پس از یک دوره یک ساله بصورت اساسی تعمیر می‌شوند.

به گزارش ایلنا، بابک قربانی رئیس تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت آبادان با اشاره به فعالیت بی وقفه فاز سوم پالایشگاه آبادان در یک سال گذشته گفت: این فاز در مرحله تعمیرات اساسی قرار دارد.

به گفته این مقام مسئول فاز سوم پالایشگاه آبادان شامل واحدهای کت کراکر، الکیلاسیون، ایزومریزاسیون، اسیدسولفوریک، شیرین سازی گازهای ترش و مایع، تصفیه گاز مایع، تصفیه آب ترش می شود.

وی با بیان این که واحدهای الکیلاسیون با ظرفیت ١٢ هزار و ٥٠٠ بشکه در روز، واحد ایزومرازیسیون با ظرفیت ١١هزارو ٥٠٠ بشکه در روز و واحد احیای اسیدسولفوریک با ٢٨٠ تن د روز جزو واحدهای تکمیلی فاز سه محسوب می شود، افزود: همچنین واحدهای هیدروژنی بنزین، بازیافت گوگرد و تفکیک در این فاز نیز در حال راه اندازی است.

رئیس تعمیرات اساسی پالایشگاه آبادان فرایند تعمیرات اساسی را شامل تمامی اقداماتی برشمرد که از سوی واحد عملیات، ادارات برق، ابزاردقیق، ماشینری، بازرسی فنی و اچ اس یی در یک بازه زمانی حداکثر یک ماهه انجام می شود.

قربانی با بیان این که واحدهای پالایشگاه نفت معمولا هر سه سال یک بار مورد تعمیرات اساسی قرار می گیرند، ادامه داد: واحدهای تولید بنزین، الکیلاسیون، ایزومراسیون، واحدهای سه گانه آمین، آب ترش، اسیدسازی و سولفوریکس فاز ٣ و… در سال گذشته انجام شد و امسال نیز تاکنون تعمیرات اساسی واحدهای تصفیه گاز، واحد تولید بخار به انجام رسیده است.

بابک قربانی افزود: در آذرماه سال جاری واحد تقطیر ١٠٠ با ظرفیت ١٥٠ هزار بشکه در روز و در دی ماه، واحد تقطیر ٧٥ با ظرفیت ٩٠ هزار بشکه در روز تحت تعمیرات اساسی قرار خواهند گرفت.

پالایشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر