کد خبر: 3044 A

مسابقات دانش آموزی-یزد؛

تیم های خراسان رضوی به ترتیب با 396امتیاز و تهران با 385امتیاز عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

دانش آموزان شناگر استان فارس در مجموع تیمی موفق به کسب عنوان قهرمانی المپیاد دانش آموزان شدند.

به گزارش ایلنا، تیم شنای استان فارس در سی امین دوره مسابقات ورزشی پسر سراسر کشور در مقطع ابتدایی که در محل استخر شنای فرهنگیان یزد برگزار می شد، با کسب 433امتیاز از بین شرکت کنندگان 26استان کشور به مقام قهرمانی دست یافتند. پس از استان فارس، تیم های استان خراسان رضوی به ترتیب با 396امتیاز و تهران با 385امتیاز عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

دانش آموز همدانی قهرمانی کشتی پهلوانی شد

همچنین میلاد اسدی قانع دانش آموز مقطع متوسطه استان همدان در فینال رقابت های کشتی پهلوانی با غلبه بر حریف خود از استان کردستان مقام اول را کسب کرد و بر سکوی نخست ایستاد. در آیین اختتامیه این مسابقات در همدان این دانش آموز بازوبند پهلوان ایرانی را بر بازو بسته و مدال طلای این مسابقات را نیز به گردن آویخت.

رکورد ملی پرش طول نوجوانان شکست

دانش آموز تهرانی با درخشش بی نظیر خود، رکورد ملی پرش طول نوجوانان کشور را در حین المپیاد دانش آموزی ارتقاء بخشید. علی ایرجی رئیس انجمن دو و میدانی مدارس کشور با اعلام این مطلب گفت: در این دوره از مسابقات رکورد پرش طول نوجوانان کشور توسط شایان نیرومند از استان تهران به میزان سه سانتی متر ارتقا یافت که یکی از افتخارات المپیاد بود.

مسئول کمیته جوانان و نوجوانان فدراسیون دوو میدانی کشور در ادامه افزود: در دو امدادی ریله نیز تیم فارس و در پرتاب نیزه تیم استان اصفهان توانستند حدنصاب هایی نزدیک به رکورد کشور به دست آورند.

ایرجی در ادامه به وضعیت ورزش در مدارس اشاره کرد و افزود: انجام توافقات صورت گرفته در رشته دو میدانی وضعیت بسیار خوبی در مدارس ایجاد کرده است که نقطه عطفی در پیشرفت دو میدانی آموزشگاه های کشور است. برای نخستین بار قوانین و مقررات این دوره از مسابقات به ویژه در مقاطع راهنمایی و متوسطه منطبق بر مقررات فدراسیون جهانی دوومیدانیISF برگزار شده است.

نتایج سه وزن دوم کشتی فرنگی و آزاد اعلام شد

همچنین پس از انجام بازی های روز دوم کشتی فرنگی و آزاد که با حضور تماشاگران بی شمار در سالن همراه بود نتایج در سه وزن 35،47 و 66 کیلوگرم در همدان اعلام شد.

ناظر فنی مسابقات کشتی فرنگی دانش آموزان در همدان گفت: در وزن 35کیلوگرم این رقابتها علی رستگار از کرمان، محمد محمودی از شهرستان های تهران مقام اول و دوم و رضا کوهستانی از فارس و اشکان نیلکاری به طور مشترک سوم شدند.

فرزاد غفاری فر ادامه داد: در وزن 47کیلوگرم رضا کبیری از خوزستان، سید سجاد طالبی از مازندران، علی محمد کردی از سیستان و بلوچستان و ابوالفضل زنجیرانیاز قم به صورت مشترک مقام سومی مسابقات را بدست آوردند. ضمن اینکه در وزن 66کیلوگرم علی معاونی از فارس مقام اول، رضا سبک تگین از اصفهان مقام دوم و آرمان پاکی از خوزستان و علی بیروجه از کهکیلویه و بویر احمد نیز به طور مشترک مقام سوم را کسب کردند.

فرزاد غفاری فر در خصوص این رشته نیز خبر داد: در وزن 35کیلوگرم عرفان آیینی از شهرستان های تهران مقام اول، امیر حسین یحیی تبار از مازندران مقام دوم و محمد ضیاپورمقدم در این مسابقات سوم شد. در وزن 47کیلوگرم نیز علی پور قلی از شهرستان های تهران مقام اول مسابقات، امیر حسین یعقوبی از البرز مقام دوم و عارف کاظمی از گیلان و محسن همتی از تهران به صورت مشترک سوم شدند. در وزن 66کیلوگرم نیز حامد منافیان از آذربایجان شرقی و فردین بهرام آبادی از کرمانشاه به ترتیب مقام اول تا دوم و رزاق پاس از شهرستان های تهران و سینا کاظمی از آذربایجان غربی نیز به طور مشترک مقام سوم این دوره از رقابت ها را به خود اختصاص دادند.

البرز قهرمان ورزش های زورخانه ای شد

استان البرز با اتمام رقابتهای زورخانه ای در همدان عنوان قهرمانی را در مجموع تیمی به خود اختصاص داد. منصور ایمانیان ناظر فنی مسابقات باستانی و زورخانه ای گفت: نتایج نهایی مسابقات هنرهای فردی با حضور 77نفر از دانش آموزان سراسر کشور در رشته های سنگ، 3-4 میل بازی، چرخ تیز، دو میل بازی،چرخ چمنی و مرشدی که در سالن امام علی (ع) شهر همدان اعلام شد.

وی افزود: در رشته سنگ امیررضا خوشنام از کرمان مقام اول، حسین گلناری از فارس مقام دوم و علیرضا سیفی از ایلام مقام سوم این دوره از رقابت ها را به خود اختصاص دادند. در رشته دو میل بازی عبدالرضا شیخ بهایی از کرمان، رضا آب باریکی از البرز، محمد رستمی از اصفهان نیز مقام سوم را بدست آوردند. در رشته چرخ چمنی نیز هادی رضایی پور از البرز رتبه اول، سید امیر حسین حاجی الحسینی از کرمان رتبه دوم و نیکان شمسی و شایان سعید پور از کردستان نیز به طور مشترک سوم شدند.

ناظر فنی مسابقات باستانی و زورخانه ای به سایر نتایج در ماده های دیگر اشاره کرده و تاکید کرد: در بخش مرشدی نیز وحید زمانی از البرز، کیارش جهانیان از همدان مقام دوم و رسول عرب پور از کرمان نیز مقام سوم را به خود اختصاص دادند. در رشته کباده نیز سعید بشیری زاد از همدان، محمد سعید خراسانی از کرمان و علی صالحیان از کردستان به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

وی در خصوص نتایج 3-4 میل و چرخ تیز خبر داد: در رشته 3-4 میل نیز محمد رستمی از اصفهان، حمید رضا کردی از کردستان و رضا آب باریکی از استان البرز و در رشته چرخ تیز نیز محمد صادق تدین از استان البرز، امیر حسن حاج الحسینی از کرمان و مهدی بداغی از همدان به ترتیب مقام های اول تا سوم مسابقات را از آن خود کردند.

منصور ایمانیان از قهرمانی استان البرز در رشته تیمی زورخانه ای خبر داد و اظهار کرد: تیم استان کرمان مقام دوم مسابقات و استان همدان نیز مقام سوم را در این رشته ورزشی کسب کردند ضمن اینکه استان های کردستان، مرکزی و فارس نیز به ترتیب مقام سوم تا ششم را به خود اختصاص دادند.

تهران قهرمان رقابتهای طناب زنی شد

همچنین تیم تهران در مجموع تیمی به عنوان قهرمانی رقابتهای طناب زنی سی امین المپیاد دانش آموزی در مقطع ابتدایی پسران دست یافت. نتایج نهایی مسابقات طناب زنی اعلام شد که در مجموع تهرانی ها با درخشش ورزشکاران خود موفق به بالابردن جام قهرمانی این دور از رقابتها شوند. در این رقابتها قزوین نایب قهرمان شد و استان مرکزی نیز بر سکوی سومی مجموع ایستاد. اما نتایج ماده های برگزار شده رقابتهای طناب زنی به شرح ذیل است:

*ماده سرعت و دوبل امدادی

مقام اول: علیرضا رضایی- پوریا نیكمرام- امیرحسین بیگدلی – علیرضا خدایی از قزوین

مقام دوم: علی اصغر عبیری- علیرضا عبدالمنافی- محمدحسین شهبازی- شهاب عبیری از اصفهان

مقام سوم مشترک: یاسین اسماعیل پور- فرداد رحیمی – اسفندیار طهماسبی- داود خدری از خوزستان و امیرمحمد یكتا- علی رحمانی- سعید عاشوری- معین عزیزدوخت از گیلان

*ماده نمایشی انفرادی

مقام اول: محمد حسین درویش از شهر تهران

مقام دوم: علیرضا رضایی از قزوین

مقام سوم: كیوان آذین فرد از خراسان رضوی

*ماده تیمی شش نفره

مقام اول: شهر تهران

مقام دوم: زنجان

مقام سوم: مركزی

*ماده سرعت سی ثانیه

مقام اول: مهرشاد مسلمی از شهر تهران

مقام دوم مشترک: علیرضا عبدالمنافی از اصفهان و علیرضا خدایی از قزوین

مقام سوم مشترک: مهدی پرنیان مهر از خراسان رضوی و اسفندیار طهماسبی از خوزستان و امیرمحمد یكتا از گیلان

*ماده دابل داچ امدادی

مقام اول: كیوان آذین فرد- مهدی پرنیان مهر- الیاس لندرانی از خراسان رضوی

مقام دوم: مهرشاد مسلمی- محمد حسین درویش- مهدی فیضی از شهر تهران

مقام سوم مشترک: حسین بیات ف- حسین بیات س- رضا بیات از زنجان و علیرضا میرضا خانی- محمد مهدی رحیمی- محمد حسین فریدونی از مرکزی

گفتنی است، مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر کشور در سه رشته کشتی آزاد، فرنگی و مسابقات زورخانه ای در همدان برگزار شد که تاکنون تنها رقابتهای باستانی به پایان رسیده و سایر رشته ها در حال برگزاری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر