کد خبر: 332298 A

مدیر امور هیات علمی دانشگاه آزاد خبر داد:

مدیر امور هیات علمی دانشگاه آزاد از تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی و قطعی خبر داد و گفت: بخشنامه ای در این خصوص تدوین شده است که پس از ابلاغ آن کار تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی آغاز می شود، امیدواریم تا مهرماه سال آینده این موضوع به پایان برسد.

به گزارش ایلنا، وحیدی ؛مدیر کل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست روسای دبیر خانه هیات‌های امنای استانی نیز از تدوین آیین نامه جدید ماموریت و نقل و انتقال اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: این آیین نامه در حال تدوین است و در آن اختیارات بسیار زیادی در خصوص انتقال اعضای هیات علمی به استان‌ها واگذار شده است.

مدیر کل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی و قطعی خبر داد و گفت: بخشنامه‌ای در این خصوص تدوین شده است که پس از ابلاغ آن کار تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی آغاز می‌شود، امیدواریم تا مهرماه سال آینده این موضوع به پایان برسد.

وی درخصوص ارتقای اعضای هیات علمی نیز گفت: در حال حاضر بررسی پرونده ارتقای اعضای هیات علمی در مدت زمانی کمتر از ۱۵ روز انجام می‌شود به گونه‌ای در حال حاضر پرونده‌ای در سازمان مرکزی وجود ندارد.

وحیدی از انتشار فراخوان جذب هیات علمی خبر داد و گفت: متقاضیان می‌توانند از ۵ دی ماه در سایت ثبت نام کنند، در فراخوان گذشته حدود ۳۷۰۰ تقاضا از استان‌های مختلف ثبت شده بود. در این فراخوان نیز قصد داریم ۳۵۰۰ نفر را جذب کنیم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی‌های کلان دانشگاه باید سالانه حدود ۵ هزار نفر جذب کنیم، البته در سال ۹۲ و ۹۳ این فرایند کند بوده است، اما در سال ۹۳ و ۹۴ تا حد بسیاری این فرایند تسریع شده است به گونه‌ای که در سال جاری حدود ۱۷۰۰ نفر جذب شده است.

ترکیب و وظایف کمیته انضباطی تجدید نظر

صامت مدیر کل خدمات دانشجویی در این نشست درباره ترکیب و وظایف کمیته انضباطی تجدید نظر گفت: این کمیته شامل رییس دبیرخانه هیات امنای استان به عنوان رییس کمیته انضباطی تجدید نظر دانشجویی در استان، رییس شورا دانشجویی، فرهنگی و ورزشی استان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه در استان، یک نفر از اعضای هیات علمی گروه حقوق، یک نفر از دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی استان و یک کار‌شناس امور دانشجویی است.

وی تاکید کرد: شیوه نامه انضباطی یک ماه پیش ابلاغ و تمامی وظایف کمیته تجدید نظر مشخص شده است، وظیفه این کمیته تخفیف در احکام است نه تشدید.

لزوم توجه به توسعه شرکت‌های دانش بنیان

در ادامه دکتر اسماعیلی مدیر کل امور فرهنگی اجتماعی دانشگاه نیز با بیان اینکه نگاه به فعالیت‌های فرهنگی نسبت به گذشته کاملا دگرگون شده است، گفت: حوزه فرهنگی فقط مسئول برگزاری مراسم‌ها نیستند بلکه باید نسبت به اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی اقدام کنند.

وی ضمن درخواست از واحد‌ها برای صرفه جویی در هزینه مراسم‌های فرهنگی گفت: طرح‌های ماندگار فرهنگی تنها شامل طرح‌های کالبدی و فیزیکی نیست، باید به موضوعات دیگری مانند توسعه زبان فارسی، گسترش فعالیت در فضای مجازی و مباحثی مانند اخلاق حرفه‌ای توجه شود.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: توسعه شرکت‌های دانش بنیان در حوزه انسانی و هنر یکی دیگر از مواردی است که باید واحد‌ها به آن توجه کنند.

تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر