کد خبر: 139660 A

برای اولین بار در آذربایجان شرقی؛

این طرح که به منظور نهادینه کردن استفاده از مسواک از دوران کودکی ومقطع ابتدائی اجرا می‌شود که اثرات بسیار مطلوبی را به همراه داشته است.

ایلنا: مدیر آموزش وپرورش ملکان از اجرای طرح صبحی با مسواک در مدارس این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا محمدعلی حسن‌پور با بیان اینکه این طرح برای نخستین بار در آذربایجان شرقی در مدارس این شهرستان اجرایی شده است گفت: این طرح که به منظور نهادینه کردن استفاده از مسواک از دوران کودکی ومقطع ابتدائی اجرا می‌شود که اثرات بسیار مطلوبی را به همراه داشته است.
وی افزود: این طرح منجر به نهادینه استفاده از مسواک در خانواده‌ها نیز شده به طوری که دانش آموزان این فرهنگ را به سایر بستگان نیز انتقال داده وآن‌ها نیز اقدام به مسواک زدن می‌کنند.
حسن‌پور خاطرنشان کرد: دایر کردن ایستگاه مسواک در مدارس، تهیه مسواک وخمیردندان برای دانش آموزان وآموزش صحیح مسواک زدن از اقدامات مهمی است که در این طرح انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از دیگر از مزایای این طرح خوردن صبحانه قبل از ورود به مدرسه است خاطرنشان کرد: طبق توافق انجام یافته با اولیاء دانش آموزان آن‌ها نظارت لازم را در این زمینه دارند وهیچ دانش آموزی بدون خوردن صبحانه در مدرسه حاضر نمی‌شود.
مدیر آموزش وپرورش ملکان افزود: اولویت در اجرای این طرح مدارس محروم ودورافتاده روستایی است ونتایج خوب آن به مناطق ونواحی دیگر نیز قابل تعمیم وانتقال است.

آذربایجان شرقی خانواده دانش آموزان صبحانه مدرسه شهرستان ملکان اجرا مدارس مسواک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر